iMagazine

Co zrobić, gdy kod blokady iPhona wyleci nam z głowy?

Zadbanie o bezpieczeństwo naszych danych to dzisiaj podstawa. Jednym ze środków do jego zapewnienia dla naszych iUrządzeń jest kod blokady. Od jakiegoś czasu istnieje możliwość wprowadzenia bardziej złożonego klucza niż dotychczasowych czterech cyfr. Co jednak, gdy damy takie trudne hasło, że sami zapomnimy, jak ono brzmiało?

Niestety, wiele metod odblokowania kodu, których możemy znaleźć w internecie, jest już nieaktualnych. Istnieje jednak jeszcze jedna, dość łatwa, a przede wszystkim sprawdzona metoda odblokowania telefonu:

 1. Podłączamy nasze iUrządzenie kablem do komputera i robimy backup swoich danych. Na szczęście do wykonania tej czynności nie jest potrzebna znajomość kodu :) Zaleca się, aby na ten czas przełączyć miejsce backupu z iClouda na komputer, co da nam pewność, że nasze dane nigdzie się nie zapodzieją.
 2. Wprowadzamy urządzenie w tryb DFU Recovery, czyli: przytrzymujemy równocześnie przycisk Home i Power przez około 10 sekund. Kiedy na ekranie ukaże się logo Apple, puszczamy przycisk Power, jednak dalej przytrzymujemy przycisk Home. Po chwili na ekranie powinna się pokazać ikona iTunes i kawałek kabla USB.
 3. Jeśli podczas wykonywania poprzedniej operacji mieliśmy podłączone urządzenie do komputera za pomocą kabla USB oraz uruchomiony iTunes, powinien ukazać się komunikat, że wykryto nasze urządzenie w trybie przywracania. Zgadzamy się na przywrócenie i czekamy aż iTunes pobierze i zainstaluje nam iOS (lub gdy polegamy na Jailbreaku, wgrywamy odpowiednie oprogramowanie).
 4. Po wszystkim synchronizujemy nasze urządzenie wskazując na kopię zapasową zrobioną kilka chwil wcześniej.
 5. Możemy się już cieszyć z naszego urządzenia bez założonej blokady! :)

 

Autor: Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz Minecraft. Redaktor iMagazine.pl. Adobe Community Professional. @mcskrzypczak na Twitterze

 • http://www.pawelpaluszynski.pl Pawciu

  Czy dobrze rozumiem, że w ten sposób każdy może nasz telefon zbackupować a później go przywrócić mając wgląd do naszych danych?

  • http://www.facebook.com/mattcabb Mateusz Bo

   nie jestem pewien czy da się przeprowadzić archiwizację urządzenia, które nigdy nie było podpięte z wbitym hasłem do iTunes.

   • http://www.pawelpaluszynski.pl Pawciu

    Właśnie też mnie to zastanawia. Chyba to jutro przetestuję na drugim iPhonie, podłączając do nowego kompa.

 • Damian Gąsik

  Przy Recovery Mode jest ikonka iTunes i kawałek kabla USB, a nie przy DFU ;-)

  • http://iMagazine.pl Maciej Skrzypczak

   Ups, mój błąd ;) Poprawione, dzięki!

   • Marta Gorzarda Vel Gorzędowska

    Widziałam ,że padło takie pytanie ,ale nie widzę odpowiedzi czy po wykonaniu takiej ‚operacji’ na urządzeniu pojawią się zdjęcia /kontakty itp jeśli wcześniej urządzenie nie było zsynchronizowane z komputerem ?

 • http://twitter.com/lukskywalker1 Lucas

  jeśli zgubicie iP, to nie jest tak łatwo go „wyzerować” (przypuszczam jednak, że się da to zrobić)

  Telefon znajomego podpięty do mojego PC nie jest widoczny (tylko się ładuje)
  Jesteśmy proszeni o podanie hasła. Śpijcie spokojnie:)
  screen z komunikatem
  http://imageshack.us/f/835/71071638.jpg/ 

  • http://iMagazine.pl Maciej Skrzypczak

   Dzięki za informacje :)

   • Karolina

    no ale co wtedy trzeba zrobić ?

 • Marta Gorzarda Vel Gorzędowska

  Widziałam ,że padło takie pytanie ,ale nie widzę odpowiedzi czy po wykonaniu takiej ‚operacji’ na urządzeniu pojawią się zdjęcia /kontakty itp jeśli wcześniej urządzenie nie było zsynchronizowane z komputerem ?

 • robert

  panowie mam problem z aipadem kupilem i popszedni wlasciciel niedal mi kodu nie moge go pszywrucic pomuszcie