iMagazine

iPhone ma już 51% mobilnego ruchu internetowego w USA

17/02/2009, 14:19 · · · 0

ryneksmartphoneAdMob, jedna z największych sieci reklamy internetowej po przeprowadzonych badaniach podała, iż dominującym smartphonem, pod kątem generowanego ruchu w internecie, jest obecnie iPhone. Wg ich badań iPhone dominuje w prawie każdej kategorii.

Analizy AdMob pokazują iż:

– iPhone pokrywa teraz 51% ruchu internetowego generowanego przez smartphony w USA, RIM Blackberry ma 19%, a Windows Mobile 14%

– globalnie, iPhone (18,3%) wypada na drugiej pozycji, zaraz za Nokią (30,1%)

– globalnie z miesiąca na miesiąc, odwołania z iPhone wzrosły o 28%, do poziomu 1.2 miliarda

– udział iPod Touch też rośnie i dogania iPhona. Obecnie 40% odwołań, z wszystkich generowanych przez mobilne urządzenia Apple należy do Toucha i jest to o 20% więcej niż było we wrześniu.

AdMob przeprowadza analizy rynku od 2007 roku. Raport z którego pochodzą niniejsze dane można przeczytać TUTAJ.

News za CNN.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK