iMagazine

W archiwum iMag Weekly znajdziecie ponad 500 felietonów, artykułów, recenzji, opisów, przepisów oraz relacji z podróży – w sumie do przeczytania jest ponad 500 tysięcy słów. Wykupienie dostępu do niego jest „dożywotnie” (czyli tak długo jak będzie funkcjonował iMagazine) i wystarczy to zrobić raz. Nasz tygodnik będzie wydawany do dnia 27/01/2017.

Osoby, które miały wykupioną jakąkolwiek subskrypcję otrzymały pełny dostęp do archiwum.

[product_category category="subskrypcje"]

Wydanie 39

Dzisiejszy wydanie Weekly jest ostatnim w ramach tego projektu. Niektórzy z redakcji się wkurzają, a inni się smucą. Prawdopodobnie podobnie myślicie Wy. Wiem za to, że wszyscy z redakcji dziękują Wam, czytelnikom. Zanim przejdę dalej, nasza Malwina „Pani od polskiego” Wadas chciałaby coś Wam powiedzieć…

Mój setup Weekly Chill Przegląd smartkultura Przeceny z App Store Odczaruj Gary Wypijmy za błędy O produktywności Kultura w abonamencie Podstawy fotografii Z komentarzem Kobieta w delegacji Zadomowianie w Irlandii Co mnie wkurza Cała Torba Minimalizm jako droga Opowiadanie o pisaniu Moja mała klockowa kolekcja Śladami Shantaram Listy od W.

Wydanie 38

Zbliżamy się już do końca naszej przygody i dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kolejny, ciut inny zestaw treści na nadchodzący weekend i tydzień. Zapraszamy wszystkich gorąco.

Wydanie 37

Ostatni tydzień w Polsce, pod względem informacji, zszedł trochę na inne tory niż zwykle – czystą politykę zastąpił smog… Dlatego postanowiłem ten temat poruszyć.

Wydanie 36

To nasze pierwsze wydanie w 2017 roku i jednocześnie pierwsze z czterech ostatnich, jakie Wam dostarczymy – ostatnie wydanie iMag Weekly ukaże się 27/01/2017. Mimo, że zbliżamy się do przedwczesnej mety tego projektu, to cały czas liczę na to, że znajdziecie w nadchodzących tygodniach treści, które Wam przypadną do gustu.

Wydanie 35

Dzisiejsze wydanie jest inne od pozostałych. Nasze. Osobiste. Poruszające tematy, uczucia i przygody związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy do poznania nas bliżej, a do regularnego programu wracamy już za tydzień, w pierwszy styczniowy piątek.

Wydanie 34

Oddając Wam dzisiejsze wydanie, chciałbym w imieniu całej redakcji złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Oby nadchodzące godziny, dni, miesiące i lata były dla Was rodzinne, zdrowe, spokojne i szczęśliwe. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

Wydanie 33

„Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta…” – czego bym nie robił, to w tym okresie roku zawsze gdzieś usłyszę reklamę Coca-Coli i potem nie mogę przestać o niej myśleć. Leczę się jednak za pomocą ścieżek dźwiękowych z Gwiezdnych Wojen, stworzonych przez genialnego Johna Williamsa, bo wiecie… Rogue One leci w kinach.

Wydanie 32

Święta zbliżają się dużymi krokami, lenistwo w redakcji coraz większe, chociaż jakimś cudem słów jest coraz więcej. Przygotowując się jednak na nadchodzące tygodnie i chcąc Wam zrobić niewielki prezent pod choinkę, do końca roku obniżyliśmy cenę na subskrypcję naszego internetowego magazynu do 5 złotych. Mokrego dyngusa Wam życzymy… czy jakoś tak.

Wydanie 31

Dzisiaj dla Was przygotowaliśmy słów więcej niż zwykle i pojawiło się kilka znakomitych tematów, przy których powinniście miło spędzić weekend. Jednocześnie, patrząc do kalendarza, z niepokojem patrzę na zbliżające się dużymi krokami Święta, Nowy Rok i inne wolne dni. Wśród redakcji z tego powodu powstały dwie fakcje – jedna chce je wykorzystać do czegoś specjalnego, a druga chce mieć wolne. A Wy czego od nas oczekujecie?

Wydanie 30

Trzydzieści to liczba dni w kwietniu, czerwcu, wrześniu i listopadzie. Tyle lat też trwała Wojna trzydziestoletnia (1618-1648), jak się zapewne domyślacie po jej nazwie (chociaż patrząc historycznie na niektóre wydarzenia, to można się spodziewać, że nazwa nie odzwierciedla rzeczywistości). To również numer kierunkowy do Grecji. Do tej listy dołączył teraz Weekly, z trzydziestym wydaniem. To trzydzieści tygodni pisania, w których trakcie powstało już blisko 400 tysięcy słów. Mamy doprawdy wspaniałą ekipę!

Wydanie 29¾

Prosiliście nas o zajawki tekstów lub kilka darmowych artykułów w miesiącu, ale to nie jest rozwiązanie, które uważamy za dobre – realnie skończy się na tym, że większość przeczyta tyle, ile pozwala im limit i nie wykupią subskrypcji, co z kolei spowoduje, że iMag Weekly nie będzie miał podstaw bytu. Z drugiej strony dziesięć złotych nie jest kwotą na tyle dużą, żeby powstrzymywać Was od spróbowania Weekly…

Wydanie 29

Kolejny tydzień minął i każdy z nas jest starszy o nowe doświadczenia. Moje niestety są bardzo niemiłe i przez problemy z moim iPhonem bardzo źle wspominam cały ostatni miesiąc. Trzymam jednak kciuki, że całe to przykre przeżycie jest już na ostatniej prostej. Na szczęście jest już „piątek, piąteczek, piątunio”, więc mogę się skupić na tym, co uwielbiam – kolejnym wydaniu iMag Weekly.

Wydanie 28

Niespodzianka! Dzisiaj wydajemy się dzień wcześniej, abyście mogli już zaczynać swój przedłużony weekend z nami. Jednocześnie chciałbym podziękować całej redakcji za przygotowanie tekstów na czas. Przypominam też, że jeśli chcecie małą zajawkę tego jak wygląda iMag Weekly, to pierwsze wydanie jest dostępne za darmo, ale z góry ostrzegam, że obecne wydania mają już inną strukturę, zgodnie z Waszymi sugestiami.

Wydanie 27

Nie spodziewałem się, że w tym tygodniu wyjdzie tak dobry numer. Właściwie, to miałem wątpliwości czy w ogóle go wydamy, ze względu na przedłużony weekend. Chyba czas najwyższy nie stresować się – ekipa Weekly „daje radę” w każdej sytuacji.

Wydanie 26

Urodziny iMagazine. Wyjazd do Puszczy Białowieskiej. Problemy z baterią w iPhonie. Utrata 50% stanu naładowania tego ostatniego, po zaledwie dwóch godzinach i piętnastu minutach rozmowy, notabene z supportem Apple. Ból w lewym kolanie. Rwanie w szyi z lewej strony po nocy na hotelowej poduszce…

Wydanie 25

Nie wiem, dlaczego, ale ubzdurałem sobie, że 25. numer to połowa drogi wydawania iMag Weekly przez równy rok. To oczywiście nieprawda, o czym zdałem sobie sprawę, dopiero pisząc te słowa… to chyba tak zwany brain fart…

Wydanie 24

Dwadzieścia cztery. Tyle godzin jest w dobie. Tyle cukierków jest w jednym opakowaniu Polo. Tyle chipsów znajduje się w małym rozmiarze Laysów. No i tyle wydań iMag Weekly jest obecnie do przeczytania. Oraz tylko dwa z powyższych faktów są na pewno prawdziwe…

Wydanie 23

Pogoda na weekend zapowiada się niezbyt ciekawie, będziecie mieli więc idealną okazję na skorzystanie z porad Aśki, aby rozgrzać się pod kocem z kieliszkiem imbirówki w dwóch odsłonach – z alkoholem lub bez. A jak już wygodnie usiądziecie z odpowiednim wzmacniaczem, to zajrzyjcie do środka.

Wydanie 22

Kolejny tydzień minął, a wraz z nim chyba już na dobre odeszła piękna i ciepła pogoda, chociaż ostatnie dwa dni zapowiadają poprawę. Tak jest co roku – wychodzi nowy iPhone, ja mam ochotę na zdjęcia, a to, co się dzieje na dworze, całkowicie człowieka zniechęca.

Wydanie 21

Wielu z Was prawdopodobnie dzisiaj odbiera swoje iPhone’y 7 i 7 Plus. Albo już je macie, jeśli byliście na nocnym czuwaniu w Apple Shop lub u polskich resellerów. To dla Was (i przy okazji dla posiadaczy 6S lub 6S Plus) są przeznaczone dzisiejsze „Podstawy fotografii” skupiające się wokół tematu RAW. Ale mam ważniejszą wiadomość – mamy też nowego członka redkacji!

Wydanie 20

Pięć miesięcy! Już zbliżamy się do półrocza iMag Weekly. Muszę Wam zdradzić, że nie dość, że mamy fantastyczną redakcję, to uwielbiam wchodzić w interakcje z czytelnikami tutaj. Wszyscy dziękujemy Wam za wsparcie i liczymy na to, że będziecie zapraszać swoich znajomych, abyśmy mogli się jeszcze bardziej rozwijać! Zresztą w tym temacie będzie wkrótce nowość…

Wydanie 19

Ten tydzień był prawdziwie zwariowany – nie dość, że odbywała się prezentacja Apple, to pół redakcji iMagazine było zaangażowane w organizację naszego tradycyjnego Wspólnego Oglądania w iChwili (poznałem w końcu na żywo Angelikę i Krzyśka!). Przez moment bałem się, że będzie obsuwa z iMag Weekly, ale się udało!

Wydanie 18

Kochani! Bardzo chciałbym na wstępie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wykupić dostęp do iMag Weekly! Zdecydowanie za rzadko to robię, a bez Was nie byłoby tego nietypowego zakątka w internecie.

Wydanie 17

Minęły już pełne cztery miesiące od pierwszego wydania iMag Weekly i zostaliśmy z Dominikiem przepytani pod tym kątem przez Artura Kurasińskiego – polecam przeczytać wywiad, jeśli Was trochę interesują kulisy tego projektu.

Wydanie 16

Dzisiejsze wydanie jest gorące! Dosłownie. Przed chwilą zbiłem gorączkę do 37,5° Celsjusza i muszę przyznać, że ciężko mi to wszystko idzie. Dobrą wiadomością natomiast jest fakt, że pozostała część redakcji jest zdrowa i pełna energii, więc i tematy w tym wydaniu są ciut bardziej nietypowe niż zwykle.

Wydanie 15

Wakacje trwają w najlepsze, a redakcja jest w rozjazdach lub tarapatach po tych pierwszych, bo stos pracy tylko się powiększył. Mój też, a do Inbox Zero mam coraz dalej. Jednak jest Weekly w wersji 15! Udało się! A przez moment myślałem, że polegniemy…

Wydanie 14

Zawsze zastanawiałem się, dlaczego Dominik pisząc wstępniaki do iMagazine, nie czyni z nich kolejnego artykułu, jak to mają w zwyczaju magazyny papierowe. Nigdy chyba nie uzyskałem definitywnej odpowiedzi na to pytanie, ale kojarzę coś związanego z tym, że „ma zapierdol na fejsie”, więc nie ogarnia (…)

Wydanie 13

Wczoraj wieczorem pomyślałem, że numer „13” jest dla niektórych pechowy – na szczęście cała redakcja w pocie czoła pracowała nad tym, żeby dostarczyć Wam kolejną porcję ciekawych treści.

Wydanie 12

Wielokrotnie wspominałem, że trudno znaleźć autora lub stronę, która regularnie dostarczałaby mi treści zaspokajające moje potrzeby czytelnicze. To między innymi z tego powodu pod koniec każdego miesiąca nie mogę doczekać się wydania iMagazine…

Wydanie 11

W dzisiejszym wydaniu mam dla Was po razy pierwszy mniej tekstów niż zwykle, ale są one za to dłuższe. Weekend rozpoczynamy od słynnego „Keep Calm And…” Norberta Cała…

Wydanie 10

Dziesiąty numer iMag Weekly jest wyjątkowo wakacyjny – będziecie mieli w nim do przeczytania sporo treści podróżniczo-fotograficznych, ale nie zabrakło również treści bardziej technicznych, sprzętowych i software’owych.

Wydanie 9

Trudno mi uwierzyć, że już zbliżamy się do okrągłej dziesiątki. Z trudem też patrzę na sumę słów, które zostały do tych dziewięciu wydań napisane: prawie 100 000! Sto tysięcy, czyli mniej więcej jeden „Hobbit”. To jednak tylko wisienka na torcie – z największym niedowierzaniem patrzę na liczbę subskrybentów, która sukcesywnie wzrasta (…)

Wydanie 8

Chyba nigdy nie napisałem tylu słów w tak krótkim czasie – doliczyłem się ponad dziesięciu tysięcy w ostatnich pięciu dniach… ale udało się dokończyć Weekly kolejną porcją artykułów, które sam przeczytałem z przyjemnością. Co prawda nie przebiliśmy liczby słów z największego pod tym względem wydania, ale przekroczyliśmy założony przez nas próg, odpowiadając na Wasze głosy i potrzeby.

Wydanie 7

Ten tydzień był jednym z najbardziej zwariowanych w historii naszej redakcji. Nie dość, że wszyscy w pocie czoła pracują nad wydaniem miesięcznym, to jest jeszcze Weekly, a w międzyczasie wydarzyła się tak maleńka impreza, zatytułowana WWDC 2016. Może o niej słyszeliście?

Wydanie 6

Jeszcze wczoraj w 260. odcinku Nadgryzionych rozmawialiśmy z Norbertem o iMag Weekly, a już mamy dla Was 6. wydanie. Zapraszamy do odsłuchania odcinka, jeśli chcecie poznać kilka szczegółów, o których być może nie wiecie. I oczywiście do przeczytania tego wydania – ponownie dłuższego niż pozostałe.

Wydanie 5

W zeszłym tygodniu otrzymaliście nowe narzędzie, do zostawiania informacji zwrotnej dla nas. Dzięki dwóm prostym przyciskom sygnalizujecie nam czy chcecie widzieć więcej danych treści, czy mniej. Odzew za jego pomocą był dla nas niespodziewanie duży, ale trzymamy kciuki za, że nie wykorzystujecie go do oceniania samych tekstów (…)

Wydanie 4

W dzisiejszym wydaniu debiutuje nasz Tomek Szykulski – fascynat fotografii. Będzie dla Was prowadził cykl „Historia za zdjęciem”, w której opowie o tym jak powstały pewne fotografie i przygody z nimi związane. Jacek Łupina, a.k.a. Extreme Retro Apple, postanowił z kolei wyciągnąć ciężką artylerię z unikalnym tryptykiem (…)

Wydanie 3

W trzecim wydaniu znajdziecie kilka nowych głosów – dołącza do nas Anna Gabryś, która fascynuje się nowymi technologiami w kulturze, oraz w redakcyjnej serii „Co mam w torbie?” wiecznie uśmiechnięta Maja Jaworowska. Wraca też Angelika Borucka z nietypowym połączeniem dwóch tematów (i prawdopodobnie dwóch swoich miłości) – gier i papierowych notatników.

Wydanie 2

Witamy serdecznie w drugim wydaniu iMag Weekly i dziękujemy wszystkim za zaufanie jakim nas obdarzacie – nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu już pierwszego dnia! Przez ostatni tydzień bardzo staraliśmy się, aby dostarczyć jeszcze lepsze treści i mamy nadzieję, że tak będzie za każdym razem.

Wydanie 1

W pierwszym wydaniu znajdziecie interesujące nas tematy ze świata motoryzacji, fotografii, designu, oprogramowania oraz sprzętu. Jest też felieton Michała Zielińskiego – który może być dla niektórych kontrowersyjny – na temat iPoda i Apple Watcha oraz artykuł na temat workflow Wojtka Pietrusiewicza w Final Cut Pro X.