iMagazine

Złota rypka – MJ 02/2009

04/03/2009, 23:46 · · · 0

tekst: Piotr Chyliński
Stara prawda głosi, że jak ktoś chodzi do bajzlu, musi się liczyć z ryzykiem złapania choroby z gatunku wstydliwych. A we współczesnym świecie również z tym, że może przedwcześnie zakończyć swoją podróż przez ten padół łez. Platynowa blond Helena może okazać się dostawczynią usługi z wartością dodaną – niekoniecznie po myśli zamawiającego. Na nieszczęście wielu osób ta prawda jest uniwersalna na tyle, że odnosi się również do oprogramowania komputerowego.
Nie tak dawno w macowym światku zawrzało i powiało grozą. W krótkim czasie natrafiono na aż dwa konie trojańskie w macowym oprogramowaniu! Wielkie i małe witryny rzuciły się jak sępy na świeże zwłoki, wieszcząc koniec bezpieczeństwa Mac OS X. Czując krew zakrzyknęły „wszyscy jesteśmy potępieni! ” i na wyścigi zaczęły przepatrywać, któryż to program antywirusowy uchroni nas przed plagą wiru-sów i botnetów.

Czy jednak ktoś lub coś uchroni nas przed nami samymi, naszą naiwnością i głupotą??? (…)
Przeczytaj o tym w najnowszym numerze Magazynu Moje Jabłuszko. Aby ściągnąć go zapisz się do newslettera:

Zapraszamy do lektury – Zespół Magazynu Moje Jabłuszko.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK