iMagazine

Oficjalny Skype na iPhone OS

30/03/2009, 13:28 · · · 0

1 kwietnia ;) ma mieć miejsce premiera klienta Skype na platformę iPhone OS. Program prawdopodobnie pojawi się w AppStore już jutro. Redaktorzy Cnet.com przetestowali oficjalnego Skype i dzięki nim możemy się chwilę przed premierą zapoznać z tym co oferuje aplikacja.
Interfejsowo program wygląda zupełnie inaczej niż klient na Windows lub Mac,  przypomina jednak do złudzenia interfejs systemu operacyjnego iPhone OS. Program działa zarówno na iPhonach jak i na iPodzie touch 2G z podpiętym mikrofonem.
Jeśli chodzi o możliwości to oczywiście otrzymujemy możliwość głosowych rozmów między użytkownikami Skype oraz dzwonienia na zwykłe numery telefoniczne. Dochodzi oczywiście możliwość tekstowych rozmów, jednak aplikacja zdaje się być napisana pod kątem rozmów głosowych. W kolejnych wersjach mamy otrzymać możliwość przesyłania plików między użytkownikami Skype.
Niestety jak się należało spodziewać rozmowy głosowe mogą być tylko prowadzone w zasięgu sieci Wi-Fi. To ograniczenie nakłada na deweloperów pakiet SDK.
Niedawno pojawił się oficjalny klient Gadu-Gadu, za chwilę pojawi się oficjalny Skype. Należy zadać Sobie pytanie co oficjalny klient daje nam więcej niż darmowe multikomunikatory? W przypadku Skype ma być to lepsza jakość rozmów niż ta oferowana np. przez Fringa.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK