iMagazine

Skuteczny pomysł na walkę z iPhonami w trybie „Jailbreak”

15/04/2009, 10:23 · · · 2

photoApple nigdy nie ukrywało, że ma problem z iPhonami w trybie Jailbreak. Niestety nie mieli pomysłu jak walczyć z tym procederem. Rozwiązanie niespodziewanie przyniosła dzisiejsza aktualizacja mobilnej wersji Skype oznaczona jako 1.0.2.
Jeśli nasz iPhone lub iPod touch jest w trybie Jailbreak to przy uruchomieniu programu zobaczymy jedynie napis:
„This version of Skype is only supported on unmodified iPhone”.
Coś mi się wydaje, że Apple dogadało się w tej sprawie ze Skype bo ciężko sobie wyobrazić, że na ten pomysł Skype wpadło samo.
Jeśli w ten sposób będą zmodyfikowane także inne ważne programy może to w skuteczny sposób zniechęcić do łamania systemu iPhone OS.
Z drugiej strony patrząc można się spodziewać, że grupy hakerskie mające na celowniku mobilny system Apple, zmodyfikują w najbliższym czasie sposób wprowadzania w tryb Jailbreak na taki który nie będzie rozpoznawany przez Skype i inne podobne aplikacje.
AKTUALIZACJA:
Pojawiający się komunikat to jednak tylko straszak. Program po kliknięciu OK działa nadal poprawnie. Więc komunikat albo jest falstartem albo zwykła pomyłką programistyczną.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK