iMagazine

Apple testuje Push Notification w iPhone OS 3.0

20/05/2009, 16:28 · · · 0

zdjacie66Apple wśród deweloperów rozpoczęło testy, chyba najważniejszej nowości którą znajdziemy w iPhone OS 3.0 czyli Push Notification. Małe wyjaśnienie dla tych co nie wiedzą co to jest. Ta usługa ma być lekiem Apple na nie działanie aplikacji w tle. Działa to tak, że serwer danej Aplikacji np. komunikatora wysyła do serwera Apple informację przeznaczoną dla Nas. Z kolei serwer Apple wysyła to na naszego iPhone’a w postaci czegoś w rodzaju SMS. Dzięki temu nawet jak aplikacja jest zamknięta i nie zajmuje pamięci to ciągle możemy od niej otrzymywać informacje.
Pierwszym programem który to obsługuje jest Associated Press, która rozsyła rozsyła informacje prasowe. Po zainstalowani aplikacji uzyskujemy nowe menu w ustawieniach telefonu nazwane “Powiadomienia”. Możemy tam wyłączyć powiadomienia lub zdefiniować co chcemy dostawać od każdej z aplikacji korzystającej z tego systemu. Na razie to tylko test i aplikacja działa tylko w systemie iPhone OS 3.0 beta 5.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK