iMagazine

iPod w samochodzie – Fiat, Lancia, Alfa Romeo

05/08/2009, 15:45 · · · 0

blueFirma Fiat kilkanaście dni temu wydała aktualizację oprogramowania dla montowanego w wybranych Swoich samochodach systemu Blue&Me. System ten między innymi pozwala na głosowe sterowanie niektórymi funkcjami samochodu oraz odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników podpiętych przez USB. Został zaprojektowany przy współpracy z Microsoftem i działa w oparciu o Windows Mobile. Początkowo zupełnie ignorował iPody ale najnowsza aktualizacja 5.4 w połączeniu z kosztującą 80 Euro przejściówką zmienia postać rzeczy. Teraz można odtwarzać muzykę zarówno z iPod jak i iPhone’a. Niestety nie do końca wiadomo czy funkcje telefoniczne iPhone’a również integruję się z samochodem.
Przejściówkę można nabyć u dealerów Fiata.
System Blue&Me można znaleźć w następujących modelach:
– Alfa Romeo 159
– Alfa Romeo Brera
– Alfa Romeo Spider
– Alfa Romeo MiTo
– Fiat Croma
– Fiat 500
– Fiat Grande Punto
– Fiat Linea
– Fiat Bravo
– Lancia Ypsilon
– Lancia Delta

Przypominam, że jeśli macie doświadczenia z integracją iPodów, iPhonów z samochodem to możecie wymieniać się informacjami w specjalnym wątku „iPod i iPhone w samochodach„.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK