iMagazine

Statystyki dotyczące iPhone

10/08/2009, 00:51 · · · 0

distimo

Ostatnio pojawiło się wiele ciekawych statystyk na temat Apple, a przede wszystkim na temat iPhone.

Kolejna porcja ciekawych danych jest do przejrzenia dzięki firmom Distimo oraz Forrester Research.

Distimo opublikowało swoje badania dotyczące AppStore w porównaniu do Google Android Market.

Z ich wyliczeń wynika, że użytkownicy iPhone najczęściej kupują gry, podczas gdy użytkownicy Androida programy narzędziowe. Co ciekawe, okazuje się, iż średnia cena oprogramowania w AppStore jest niższa od średniej ceny oprogramowania w Google Android Market.

Forrester Research, jedna z wiodących firm zajmujących się badaniami statystycznymi w internecie, wziął na tapetę trochę inne dane. Skupił się na porównaniu użytkowników iPhone, innych smartphonów oraz standardowych telefonów komórkowych. Okazuje się, że 78% użytkowników iPhone korzysta z internetu poprzez telefon przynajmniej raz w tygodniu. Dla porównania – 38% użytkownicy innych smartphonów, a 9% zwykłych telefonów. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku wysyłania i odbierania emaili – 75% użytkowników iPhone robi to przynajmniej raz w tygodniu, 48% innych smartphonów, a zwykłych telefonów 13%. Użytkownicy iPhone są też najlepiej wykształceni – 49% ma wyższe wykształcenie. W przypadku smartphonów jest to 45%, a zwykłych telefonów 36%. Forrester Reseach przeprowadził swoje badania na grupie ok 32 tys. mieszkańców USA. Myślę, że podobne wyniki byłyby na terenie Europy.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK