Biznes to Rozmowy – Piotr Czarnecki i Krystian Sokalski
Prezentujemy kolejnych prelegentów kongresu “Biznes to Romowy” organizowanego przez Netię.
Piotr Czarnecki – prezes zarządu Raiffeisen Bank Polska SA.
Temat prelekcji: Czy “nowa technologia” może wyprzeć banki z rynku finansowego?
Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Jest absolwentem podyplomowych studiów Harvard University z zakresu zarządzania i oceny przedsięwzięć inwestycyjnych, oraz The Columbia Senior Executive Program na Uniwersytecie Columbia. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych kursach menedżerskich i bankowych organizowanych m.in. przez Harvard Business School, Kellog Graduate School of Management i Nijenrode University. Karierę w bankowości rozpoczął w 1990 r. w Polskim Banku Rozwoju. Od 1992 r. do 1994 r. był Dyrektorem Departamentu Kredytów w Kredyt Banku. W latach 1994-2000 pełnił funkcję członka zarządu, a potem wiceprezesa zarządu Rabobank Polska. Od maja 2000 r. do stycznia 2002 r. zajmował stanowisko prezesa firmy Getin SP, którą wprowadził w maju 2001 r. na warszawską giełdę. Był dyrektorem Generalnym Pionu Klientów Biznesowych w Telekomunikacji Polskiej. Od stycznia 2003 r. jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Raiffeisen Bank Polska.
Coraz większa część społeczeństwa nie może sobie wyobrazić życia bez telefonu. W chwili obecnej znikają bariery korzystania przez klientów z bankowości mobilnej, rosnąca liczba smartphonów, coraz szybszy dostęp do Internetu z telefonu komórkowego, sukces aplikacji mobilnych tworzonych na iPhone. Nadchodzi czas, kiedy większość osób nie będzie w stanie wyobrazić sobie, że może nie mieć dostępu do banku przez tel. komórkowy. Ale czy nadal będzie widziała w nim bank, czy będzie to standardowa usługa jak wykonanie rozmowy czy wysłanie SMS, czy coś innego?
Krystian Sokalski
Temat prelekcji: Narzędzia komunikacyjne w korporacjach – przegląd szans i możliwości.
Krystian Sokalski jest absolwentem kierunku EiT na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.
Posiada tytuł MBA nadany przez European Foundation for Management Development (EFMD-EQUIS). Od początku kariery zawodowej związany bezpośrednio z branżą telekomunikacyjną. W Alcatel-Lucent od 2008 roku. Odpowiada za działalność w zakresie projektowania i sprzedaży rozwiązań telekomunikacyjnych dla firm.
Szefowie firm wielooddzialówych w obliczu ciągłych wyzwań komunikacyjnych decydują o rozwiązaniach technologicznych dotyczących transmisji danych rozwiązań głosowych, IP. Co oznacza wirtualizacja głosu, jakie aplikacje są przydatnew firmach o rozproszonej strukturze z wieloma lokalizacjami?
Patronem medialnym kongresu została redakcja „Mojego Jabłuszka”. Przypominamy, że w najnowszym numerze magazynu „Moje Jabłuszko”, a także wkrótce na naszej stronie WWW zostaną przeprowadzone dwa konkursy, w których nagrodą będą dwa bezpłatne zaproszenia na konferencję „Biznes to rozmowy”. Serdecznie zapraszamy do udziału.