iMagazine

Po co SDK – już niedługo wystarczy Flash CS5

05/10/2009, 22:21 · · · 0

appsfor_iphone_ph2_557x200

Flash „od tyłu” wchodzi na iPhone. Jeśli znacie się na technologii Flash i umiecie tworzyć w niej aplikacje lub gry, to już niedługo będziecie mogli wykorzystać swoje umiejętności dla dobra środowiska użytkowników iPhone.

Na stronie Adobe Lab pojawiła się informacja o tym, że najnowsza wersja Flash CS5, będzie miała opcję eksportu do formatu aplikacji zgodnych z iPhone, gotowych do publikacji w AppStore.

W AppStore znajduje się już kilka aplikacji stworzonych dzięki wczesnej wersji beta najnowszego Flash CS5 – Chroma Circuit, Traiding Stuff, Fickleblox, Just Letters, South Park, The Roach Game oraz Red Hood. Niestety tylko The Roach Game dostępny jest poprzez polski AppStore, pozostałe są dostępne tylko w USA.

Myślę, że będzie to niemała rewolucja gdy Adobe opublikuje najnowszą wersję Flash CS5 – rzesza deweloperów praktycznie z dnia na dzień może wzrosnąć kilkukrotnie.

Poniżej możecie zobaczyć film z prezentacją programów na iPhone stworzonych dzięki Flash CS5.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK