iMagazine

Apple otwiera drogę dla wersji Demo aplikacji w AppStore

16/10/2009, 00:28 · · · 0

Screen shot 2009-10-15 at 5_23_51 PMW rozesłanym do developerów mailu, Apple niespodziewanie, informuje o możliwości tworzenia programów dla iPhone OS z funkcjonalnością pozwalającą na zakupu dodatkowych opcji z ich wnętrza. Otwiera to drogę dla prawdziwych wersji DEMO programów z AppStore. Do tej pory deweloperzy musieli tworzyć oddzielne wersje „Lite”, które były obecne w AppStore, jako różne programy. Tworzyło to niepotrzebne problemy np. z akceptacją formalnie odmiennych programów i blokowało możliwość sprawdzenia działania np. systemów nawigacyjnych, których wersji „Lite” zwyczajnie nie było. Teraz developerzy będą mogli np. udostępnić demo wersję nawigacji GPS, która będzie działała przez 10 minut, lub programu do retuszu zdjęć, który nie będzie pozwalał na zapisanie wyniku prac, a potem wyświetlał komunikat o konieczności zakupu pełnej wersji.
Pomysł zdecydowanie trafiony.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK