iMagazine

Wyniki kwartalne Apple za Q4

20/10/2009, 00:18 · · · 0

Apple przedstawiło dziś na konferencji prasowej wyniki za czwarty kwartał. Apple przyzwyczaiło nas ostatnio i tym razem też nie zawiodło – po raz kolejny mamy rekord „najbardziej dochodowy kwartał w historii”. Poskutkowało to od razu wzrostem cen akcji z 185,55 – 190,00USD, czyli o ponad 2%.

  • Dochody wzrosły rok do roku  z 7,9mldUSD do 9,87mldUSD.
  • Sprzedaż komputerów wzrosła o 17% – do 3,2 mln sztuk
  • marża wzrosła z 34,7 do 36,6%
  • Sprzedaż iPodów spadła o 8% do 10,2 mln sztuk
  • kwartalna sprzedaż iPhonów wyniosła 7,4mln sztuk i była o 7% wyższa od sprzedaży w poprzednim roku

Steve Jobs jest zachwycony wynikami, jednocześnie wspomina w swoim wystąpieniu, że na 2010 rok mają przewidziane zupełnie nowe produkty (wreszcie tablet?). Peter Oppenheimer, dyrektor finansowy Apple (CFO), natomiast przedstawił prognozy finansowe na następny rok – przewidują one  obroty w Q1 na poziomie 11,3-11,6mldUSD.

Zapis audio z konferencji można odsłuchać na tej stronie.

Oficjalna informacja prasowa Apple znajduje się pod tym linkiem.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK