iMagazine

Apple przejmuje Lala

08/12/2009, 18:49 · · · 0

Apple przejmuje LalaApple w ostatnich dniach zakupiło firmę Lala. Transakcja wg. niektórych źródeł opiewała na 80 milionów dolarów.
Firma o melodycznie brzmiącej nazwie zajmowała się sprzedażą muzyki poprzez internet na terenie USA. Oczywiście była więc konkurencją dla iTunes Store. Jednak wielkość ich sprzedaży była na tyle niska, że Apple w żadnym wypadku nie powinno więc upatrywać w niej konkurencji.
Skąd więc ten zakup Apple?
Prawdopodobnie chodzi o zakup technologi i ciekawych patentów na sprzedaż muzyki. Serwis Lala bowiem oferował coś czego nie ma w ofercie iTunes store, czyli możliwość streamingu muzyki. Użytkownik ma możliwość wyboru w jaki sposób chce kupić daną piosenkę. Albo płaci niecałego dolara i pobiera ją na dysk, albo płaci 10 centów i może dowolną liczbę razy odsłuchać piosenkę poprzez sieć.
Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie oferta iTunes może się poszerzyć.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK