Mastodon

Nadgryzieni – rozmowy o Apple – Odcinek 1 – “Come see our latest recap”

10
Dodane: 14 lat temu

Wczoraj bezpośrednio po relacji postanowiliśmy nagrać nasze przemyślenia odnośnie tego co zobaczyliśmy, czyli iPada. Byliśmy we dwóch z Wojtkiem Pietrusiewiczem, Norbert niestety musiał uciekać wcześniej – następnym razem obiecał, że zostanie.

Zapraszam do naszego pierwszego podcastu nagranego na żywo, bez scenariusza, w redakcji.

Podsumowujemy event Apple “Come see our latest creation.” Zapraszamy do posłuchania pierwszego podcastu – Nadgryzieni – rozmowy o Apple!

Spis treści:

02:54: iPad — jaki jest?
04:06: Wirtualna klawiatura
05:05: iPhone OS w iPad
05:45: Przenoszenie zdjęć z aparatów na iPad
08:57: Aplikacje biurowe – Calendar, Address Book i iWork
10:00: Dock z klawiaturą oraz sam dock
11:17: iBook Store
14:12: Brak gazet w iBS
17:00: Konsola do gier!
18:49: Brak Flasha
20:33: Rozmowa o braku GPS — (Wojtek kaja się teraz za swoją opinie ;-), oczywiście AGPS posiada też funkcję GPS)
22:02: Brak kamery do rozmów np. przez Skype czy iChat
23:52: Tylko 10 godzin pracy.
26:12: “Amazon Kindle’s dead baby!”
28:08: 64GB to dużo i mało
29:22: $829 + akcesoria = więcej niż MacBook white
30:23: We Want iTunes PL
30:59: Kupowanie za granicą jest nielegalne i równoznaczne z piractwem
38:19: Pierwsze dostawy iPadów za 60 i 90 dni odpowiednio bez i z 3G.

Na koniec zapraszamy do komentowania — o “braku GPSa” nie koniecznie wspominajcie. :-)

Podcast: Download (czas trwania: 40:22 — 39.3MB)


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 10

10 godzin mało? Ja bym powiedział, że to dużo? To nie jest Kindle z e-inkiem, tylko prawdziwa matryca LCD + lepsze bebechy w środku. Może na czytanie książek to jest mało, ale podczas innych zastosowań jest to wynik bardzo dobry.

@ Kamil – w planach mamy w miarę regularne nagrywanie audycji, poza tym jeśli jest taka wola to z chęcią to pociągniemy.

@ ephp.pl – to mi też po głowie chodziło, ale obawiam się, że nie będzie takiej opcji bo inaczej po co wypuszczaliby wersje z modułem GSM

@ Max – nawiązując do głośnej ostatnio akcji M$ “nie przerabiam, nie kradnę” nie popieram tego, ale na pewno znajdą się artyści, którym krócej bądź dłużej zajmie odblokowanie urządzenia.

iPad na starym kontynencie już jest od 10 lat i należy do francusko-włoskiej grupy STMicroelectronics. Wygląda więc na to, że Jobs musiał wypisać odpowiedni czek, bo firma nie wystosowała oficjalnego pisma przeciwko Apple.

hej,
super podcast, dzieki za to co robicie.
Jedna tylko uwaga merytoryczna, odnosnie funkcji AGPS. Jest to jedna z najbardziej dokladnych metog “nawigacji”, nie ma nic wspolnego z tym o czym jest mowa w podcascie. Nie polega ona na korzystaniu z wifi czy btsow w celu wyznaczenia lokalizacji, a jedynie wspomaga sie btsami i wifi (o ile dostepne) aby szybciej nawiazac kontakt z satelitami (zlapac fixa) i pobrac ich koordynaty w celu ustalenia biezacej pozycji urzadzenia. wiecej > http://pl.wikipedia.org/wiki/AGPS
Pozdrowionka, i juz nie moge sie doczekac nastepnych odcinkow :)

Ten program to straszna kupa. Siedzą jakieś dwie przekupy i podniecają się tabletem jak małe dzieci. Ludzie, DOROŚNIJCIE! Świat to nie tylko Apple!
Aha, nauczcie się też poprawnie wymawiać nazwę firmy, bo coś wam to nie wychodzi. Jeśli chcecie już używać angielskich nazw produktów, to też nauczcie się “jak to się mówi”.
..i ten “najważniejszy ficzer” to już mnie zagiął. Dbajcie o język!

Szanowny Panie Marcinie! Czy dobrze rozumiem, iż raczy Pan wyrażać oburzenie, że w audycji z „rozmowy o Apple” w tytule poruszana jest wyłącznie tematyka Apple? Iż poruszyło Pana, że w odcinku opisującym prezentację iPada to właśnie ten produkt jest głównym tematem rozmowy? Jeżeli tak, mimo iż chciałbym przyznać, że jest mi przykro, iż nie spełniamy wymagań naszego słuchacza, mogę Panu jedynie zwrócić uwagę, że „dbałość o język”, o której raczył Pan wspomnieć, to również dbałość o umiejętność jego rozumienia. Również w formie pisanej.