iMagazine

Rząd stawia na iPhony

09/02/2010, 21:19 · · · 0

Kilka dni temu, 5 lutego miało miejsce spotkanie Premiera Donalda Tuska z internautami w sprawie tak zwanego rejestru stron zakazanych. Applowym akcentem było to, że ze spotkania przeprowadzono transmisję, która była na żywo dostępna z poziomu iPhonów i Podów touch. To chyba pierwsza tego typu transmisja w Polsce.

Transmisję do Internetu realizowała firma StreamOnline www.streamonline.pl, z branży nowych technologii. Jedna z pierwszych firm na polskim rynku, specjalizująca się w świadczeniu tego typu usług do Internetu.
Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technicznych, w tym wiralowego playera, transmisja została uwolniona i udostępniona operatorom innych witryn internetowych, tak aby również mogli nadawać materiał.
W efekcie uzyskano znaczne rozszerzenie grona odbiorców. Debata wzbudziła ogromne zainteresowanie. W ciągu trzech godzin trwania serwery obsługujące transmisje odebrały prawie milion połączeń przychodzących.
Dodatkowo transmisja był dostępna do obejrzenia w czasie rzeczywistym na urządzeniach iphone. Każdy użytkownik tego mobilnego urządzenia, mógł na bieżąco śledzić jej przebieg. To jedna z pierwszych tego typu transmisji, która już na starcie zyskała sobie zainteresowanie użytkowników iphone-ów. W ciągu całej debaty odnotowano prawie 4 tys. połączeń pochodzących właśnie z tych urządzeń.
Pełny zapis debaty można zobaczyć na stronie http://www.streamonline.pl/debata-z-premiera-z-internautami/
Wersja dla iPhone http://www.streamonline.biz/iphone/


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK