iMagazine

iPhone jako wyposażenie Smarta

22/02/2010, 11:41 · · · 0

Do coraz większego grona firm samochodowych które produkują pojazdy zgodne z iPodam i iPhonami, dołącza Daimler AG czyli właściciel takich marek jak Mercedes-Benz, Maybach i tytułowy Smart

Współpraca Smarta z iPhonem nie ograniczy się jednak do prostego odtwarzania muzyki przez głośniki fabrycznego radia. Producent przewidział bowiem oddzielną aplikację pomagającą integrować telefon z samochodem. Aplikacja będzie dostosowana do obsługi telefonu w czasie jazdy, będzie posiadała duże wygodne przyciski ekranowe. Aby telefon był wygodnie umieszczony w samochodzie będzie można nabyć dedykowany uchwyt.
Funkcjonalność aplikacji jest bardzo rozbudowana, dzięki niej będziemy mogli prowadzić rozmowę telefoniczną przez głośniki samochodu, słuchać zgromadzonej w nim muzyki oraz radia internetowego. Program będzie też służył jako system nawigacyjny, w prostej wersji wykorzystując online mapy Microsoftu oraz w wersji droższej będą klasycznym systemem nawigacji z wbudowanymi mapami Europy i USA. Program może też przydać się w trudnych sytuacjach, funkcja Car Finder podpowie nam gdzie zaparkowaliśmy nasz samochód, a w czasie rozmowy z infolinią Smart będziemy mogli podesłać nasze położenie.
Aplikacja Smart Drive będzie dostępna w drugim kwartale 2010 roku w cenie 9.99 Euro lub 49,99 Euro z pełną nawigacją. Uchwyt będzie oferowany przez dealerów Smart w cenie 240 euro + VAT, wraz z kosztami montażu.

W przyszłości aplikacja ma być rozbudowywana np. w rozpoznawanie znaków drogowych z ograniczeniami prędkości, a cały system ma być adaptowany również do samochodów Mercedes.

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o