iMagazine

Nazwa iPad wreszcie należy do Apple

27/03/2010, 08:21 · · · 1

Zaraz po prezentacji iPada wspominaliśmy, że nazwa iPad nie należy do Apple. Jej właścicielem było Fujitsu, które sprzedawało pod tą nazwą telefon działający na systemie operacyjnym Microsoft CE.NET. Nie do końca było wiadomo jak sprawa się zakończy, w przypadku Apple bywało już różnie raz kończyło się na zmianie nazwy produktu innym razem na procesach sądowych. W tym przypadku firmie Apple, czemu nie należy się dziwić bardzo zależało na nazwie.
Szczegóły transakcji nie są oczywiście znane, ale wpisy w amerykańskim urzędzie patentowym z dnia 17 marca tego roku, potwierdzają, że właścicielem nazwy iPad jest już Apple.
Można przypuszczać, że rozmowy między firmami musiały być bardo burzliwe skoro Apple stało się właścicielem nazwy koronnego produktu, tylko nieco ponad dwa tygodnie przed wprowadzeniem go do sprzedaży.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK