iMagazine

Polskie eksiążki z DRM na iPadzie i iPhonie

31/10/2010, 10:32 · · · 0

Kupowanie eksiążek w polskich księgarniach może trochę odstraszać nas mac/ipad/iphoneuserów, bo mają one zabezpieczenie w postaci DRM. Każdy zastanawia się, jak to ominąć aby móc na swoim iPadzie lub iPhonie poczytać legalnie kupione pozycje.

Okazuje się, że jest to bardzo proste. Całą „operację” opisuje na swoim blogu Piotr Kowalczyk, czyli sam Niżej Podpisany.

Co trzeba zrobić, nie jest to chyba trudne:

1. Pobierz z AppStore aplikację Bluefire Reader i autoryzuj ją za pomocą tego samego Adobe ID, jak Digital Editions.

2. Odnajdź na dysku komputera folder o nazwie “Digital Editions” – znajdują się w nim pliki e-książek do przesłania (screenshot).

3. Prześlij plik na swoje urządzenie: przez iTunes, Dropboxa albo mailem (więcej tutaj).

Gotowe! Miłego czytania.

PS. Powyższa metoda odnosi się do wszystkich książek kupionych w e-księgarniach wykorzystujących DRM Adobe (oprócz Empiku również Virtualo, Amazonka, Na Kanapie i Libranova; wkrótce również inne polskie e-księgarnie).

A my już dziś zapraszamy do zbliżającego się listopadowego wydania iMagazine, w którym znajdziecie wywiad z Piotrem Kowalczykiem


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK