Mastodon

Live TV – polska TV z AppStore

Norbert Cała
norbertcala
19
Dodane: 13 lat temu

Firma www.brothersmedia.nl informuje w komunikacie prasowym o wprowadzeniu do sprzedaży programu Live TV Polska. Program ten będzie pozwalał na oglądanie Live niektórych polskich stacji telewizyjnych. Program znajdzie się w AppStore w dniu jutrzejszym i będzie darmowy przez kolejne dwa dni. Potem regularna cena będzie wynosiła 0,79 Euro. Podobne aplikacje firma sprzedaje też na innych rynkach.

Pełna lista programów dostępnych jest następująca:TVN CNBC Biznes, TVN 24, Interia TV, Trwam, Eska TV, ITV, Tele 5, Ale Kino, TV Lomza, Pomerania TV, ChristusVincit-TV, NHK, Euronews International, Al Jazeera (Arabic), Al Jazeera (English), Al Jazeera Sport, France24, Dami, Toya, Press TV.

Aplikacja jak będzie dostępna w czwartek pod linkiem iTunes http://itunes.apple.com/pl/app/id415488023.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 19

No, może wreszcie da się obejrzeć TVN24. Nie rozumiem dlaczego ITI ignoruje iOS, podczas gdy konkurencja w postaci iPla już dawno jest obecna na tej platformie. Dziwi to tym bardziej, że widać jak z lubością reporterzy używają sprzętu Apple na wizji, a kierownictwo jeż podobno ma jabłczane zapędy.

Mam. Przez 3G jakość nawet ok w porównaniu do jtv i YT przez 3G. W eskaTV pokazuje sie brak dostępnej głośności, tvn24 jak by miał lekko zachwiane proporcje obrazu, ale da sie czytać nawet to co jest na banerach i informacjami na dole nawet tych ruchomych. Testowane na 4ce.

A mi sie przycina i wywala co kilka minut. Dodatkowo pod kanałem “Ale Kino” jest jakis inny niepolski kanał “1+1”.

Generalnie pomysł bardzo dobry i dobrze, ze jest. Mam nadzieje, ze bedzie szybko zaktualizowana pod katem stabilności.

Niestety na iPhone 3G przy kilku kanałach (TVN CNBC, TVN24, TV Interia, Trwam TV…) mamy komunikat: iPhone 3/G nie wspiera tego formatu. Czyli dla “starych” iPhone-ów d….pa:(

Super FLV rozdzielczość 320×240 tandetna jakość i działa tylko na 3Gs/4 bo 3G i 2G nie pociągnie FLV zbyt dobrze. Super kanały ch… Warte dami tv i inne badziewie gdzie jest TVN tvp1/tvp2 Polsat i puls?? Lol rok 2005 Windows mobile rozdzielczość ekranu 320×240 super TV. Zaraz j@8nę bez kitu.
Przy tej ilości kbps co jest teraz palcem w dupie można otworzyć mp4 h264 przy rozdzielczości 640×480 i 25 lub 30 fps ale kogo to obchodzi [ma być FLV bo ma gorszą jakość i działa tylko na 3Gs/4 po to by ludzi wkurzyć]. Przecież jest rok 2005 tam nie ma tego kodeka a przynajmniej nie jest jeszcze używany.

Dla mnie istotny jest dostęp do TVN24 i to głównie dźwięk, a ten jest dobrej jakości, więc nie marudzę jak Paralityk. Obstawiam, że aplikacja zostanie jednak usunięta. Ciekawe czy mają prawo transmitować stacje TV, które udostępniają. Jeżeli nie mają umów, to ITI dobierze im się do tyłka. Zabawne jest, że w tej chwili na Ale Kino nadają ukraiński kanał 1+1. Na Trwam powinni wrzucić jakiś erotyczny ;)

No to lipa, bez TVN24 nie ma ta aplikacja dla mnie sensu – nie bede oglądał AlJazeery ani Trwam.

Swoja droga niedawno były testy TVN na urządzeniach z iOS, takze moze coś będzie oficjalnego? Zobaczymy.

Dominik a Ty masz 4.3 czy 4.2.1 ? Może dlatego Program pracuje niestabilnie ?
Jeżeli miały by być programy iti to aplikacja na bank będzie płatna i to zapewne na zasadach subskrybcji. Pozostaje czekać na iple w wydaniu iti.

mam 4.2.1. Generalnie niestabilność przejawia się u mnie tym, że program stawał i nie chciał ruszyć. Trzeba było wyjść i wejść na nowo do aplikacji, zupełnie jak w Windows ;-)

Dla mnie TVN może być płatny, nie mam z tym problemu, ważne aby był i żeby działał.

Kicha ;( ITI mogłoby udostępnić bezpłatnie przynajmniej audio. Na obrazie specjalnie mi nie zależy. Mówiąc szczerze, to dość drogo sobie życzą za transmisję online: http://slimak.onet.pl/_m/TVN/tvn24/PDF-CennikTVN24-2011.pdf
30 zł miesięcznie za kanał w którym programy przerywane są reklamami, to nie jest mało. Pozostaje mieć nadzieję, że na iOS zaprezentują jakąś bardziej sensowną ofertę, w końcu mogą też zarabiać na reklamach iAD.
BTW: Nie rozumiem polityki ITI. Niby lubią jabłka, a są raczej Mac-unfriendly ;( Wszędzie streaming rodem z Redmond.