iMagazine

Nowe wersje Flipboard oraz Instapaper

11/03/2011, 14:26 · · · 0

Dwie bardzo popularne i wygodne aplikacje dla iPada doczekały się większych aktualizacji.

W App Store możemy znaleźć Flipboard ze wsparciem dla bardzo popularnej aplikacji foto-społecznościowej Instagram. Do tej pory nie mieliśmy wersji Instagramu dla iPada i musieliśmy korzystać, jeśli koniecznie chcieliśmy, to z powiększonej 2x wersji iPhonowej. Było to średnie rozwiązanie. W zeszłym tygodniu Instagram opublikował swoje API i owocem tego jest wprowadzenie możliwości oglądania zdjęć, śledzenia autorów, komentowania i „lajkowania” bezpośrednio we Flipboardzie. Polecam zobaczyć też ciekawy wywiad z CEO Flipboarda Mikiem McCue w którym opowiada o nowościach oraz o planach w kontekście iPada 2.

[iframe http://www.youtube.com/embed/nZm5KJLp8Bs 560 349]

Druga aplikacja Instapaper, służąca do zapamiętywania całych artykułów z www i czytania ich potem w wygodnej formie, zbliżonej do Readera z Safari otrzymała funkcje społecznościowe, system „lajkowania” artykułów (wcześniej mieliśmy gwiazdki), możliwość śledzenia innych użytkowników i tego co oni czytają.

Flipboard jest darmowy, a Instapaper kosztuje 3,99EUR.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK