iMagazine

Kolejna generacja MacBooków Pro otrzyma nowy design

26/04/2011, 14:14 · · · 0

MacRumors donosi, że kolejna generacja MacBooków Pro otrzyma zupełnie nowy design. Obecny liczy sobie już 3 lata — pierwszy raz zaprezentowany w 2008 roku jako konstrukcja unibody zachwwycił wielu — mnie na pewno. Od tamtego czasu otrzymaliśmy w tej samej technologii białego, plastikowego MacBooka oraz nową wersję Air pod koniec 2010.

Wiele osób spodziewało się resdesignu już w tym roku, zamiast tylko uaktualnienia bebechów nową linią Intela Sandy Bridge oraz szybszymi kartami graficznymi. Nie da się ukryć, że obecna seria jest najszybsza i może konkurować pod niektórymi względami z Makami Pro, ale nadal brakuje prawdziwie nowoczesnych rozwiązań jak chociażby dyski SSD na blade’ach znane z MBA czy wyższe rozdzielczości ekranów. Ostatnio mówi się również o inwestowaniu przez Apple w technolgię włókna węglowego — jeśli dopieszczą go do poziomu F1 to może być to bardziej interesujący sposób na, przede wszystkim, obniżenie wagi obecnych kloców.

To wszystko odległa przyszłość, a w międyczasie czekamy na uaktualnienie pozostałych konstrukcji Apple’a do nowej specyfikacji. Inne serwisy, plotki i źródła sugerują, że wraz z prezentacją nowego Final Cuta Pro X pojawi się również całkowicie nowy Mac Pro — szczuplejszy, nadający się do montażu w stojaku (3U). Wkrótce również powinny trafić do sklepów nowe modele MacBooków Air i iMaków. Wszyscy oczywiście zakładają, że Mini DisplayPort zostanie zastąpiony Thunderboltem.

Osobiście najbardziej interesują mnie Air’y z Sandy Bridgem oraz nowy MP — chętnie zobaczyłbym budżetową wersję z procesorem i7 do bardziej domowych zastosowań.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK