iMagazine

∞ Zrób Hackintosha z Mac Pro (early-2009)

12/05/2011, 11:34 · · · 0

Ars Technica mnie wczoraj zaskoczyła artykułem jak hackiem EFI zapewnić sobie upgrade Maka Pro z 2009 roku do specyfikacji z 2010. Różnica w specyfikacji technicznej jest spora — modele z 2010 roku mają przede wszystkim nowe sześciordzeniowe Xeony z serii Westmere, ale również audio po MDP i wyższą częstotliwość taktowania RAMu.

Nawet jeśli nie macie w planach wymiany procesora na nowsze Xeony to można przynajmniej skorzystać z 1333 MHz dla pamięci zamiast 1066 — różnica pewnie nie będzie duża, ale jeśli w planach macie rozszerzenie RAMu to czemu nie zainwestować od razu ciut więcej?

W dużym skrócie nowy firmware powoduje, że Mac Pro podaje się jako MacPro5,1 zamiast 4,1. Ponieważ chipset i sockety są takie same to podzespoły stają się kompatybilne. Własnoręczna wymiana procesorów oczywiście anuluje gwarancję, więc sprawdźcie czy jeszcze macie Apple Care / ORO. Płyty instalacyjne z modelu 2009 nie będą niestety działały jeśli stanie się najgorsze i będziecie potrzebowali przeprowadzić reinstalację — warto poszukać płyt z zeszłorocznej edycji lub zapewnić sobie dobry obraz, z którego możecie restore’a zrobić.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK