iMagazine

∞ Automatyczne kasowanie ZIPów po rozpakowaniu

17/05/2011, 12:16 · · · 0

Post image for Automatyczne kasowanie ZIPów po rozpakowaniu

Natknąłem się na bardzo fajne ustawienie, o którym dotychczas nie wiedziałem przeglądając RSSy. Lex Friedman opisał jak włączyć automatyczne kasowanie się ZIPów po ich rozpakowaniu — czynność którą dotychczas wykonywałem ręcznie po każdym rozpakowaniu.

Sekretem jest znalezienie Archive Utility, które rezyduje głęboko ukryty w /System/Library/CoreServices. Po jego uruchomieniu i przejściu do preferencji otrzymamy panel następujących opcji:

Mnie konkretnie interesowała zaznaczona na czerwono opcja. Na screenshocie przestawiłem ją w interesujący mnie tryb — automatyczne kasowanie ZIPa po rozpakowaniu archiwum. Mamy też opcję domyślnie rozpakowywać wszystkie archiwa na przykład na biurko czy też kasowanie oryginałów po spakowaniu kilku plików.

Smacznego!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK