iMagazine

Steruj iPhonem prezentacją w iPadzie

02/06/2011, 08:46 · · · 0

Przedwczorajsza aktualizacja iosowej wersji iWork wprowadza jeszcze jedną bardzo ciekawą i użyteczną funkcję – sterowanie iPhonem prezentacjami wyświetlanymi z iPada.

iPadowy Keynote jest bardzo wygodnym narzędziem do prowadzenia prezentacji. iPada możemy podłączyć do projektora lub telewizora poprzez kabel HDMI i na dużym ekranie pokazywać slajdy. Do tej pory oczywiście też można było prowadzić prezentacje, ale byliśmy uwięzieni „na kablu”. Wraz z nową aktualizacją, pojawiła się opcja połączenia w parę z naszym iPhonem i używanie jego jako pilota.

Wystarczy do tego celu kupić w App Store aplikację Keynote Remote w cenie 0,79EUR. Zainstalować ją w iPhonie, po czym sparować go z iPadem.

W iPadzie w ustawieniach w programie Keynote, znajdziemy nową funkcję „Ustawienia pilota”. W iPhonie w ustawieniach programu Keynote Remote, klikamy w „Nowe połączenie z Keynote…”. Nasze urządzenia bez zbędnych komplikacji łączą się ze sobą.

Nareszcie można bez potrzeby dźwigania komputera i uwięzienia „na kablu”, wygodnie prowadzić prezentacje.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK