iMagazine

∞ iOS 5 już w trybie Jailbreak

07/06/2011, 12:50 · · · 0

Tego można było się spodziewać iOS 5 już jest w trybie Jailbreak! – to dlatego, że ostatnie metody Jailbreaku bazują na łamaniu zabezpieczeń bootromu w danym urządzeniu i ciężko zabezpieczyć system bez zmiany fizycznej w urządzeniu (iPad 2 ma inny boorom i JB na niego nie ma). Na dowód Jailbreaku Musclenerd opublikował na Twitterze ekrany z iPoda touch 4G z zainstalowaną Cydią i odpalonym terminalem. Jailbreak w trybie na uwięzi. Co więcej Jailbreak nowych iOSów może być jeszcze łatwiejszy bo hakerzy uważają, że będą mogli się podpiąć pod automatyczne aktualizacje softu i wykonać Jailbreak „oficjalną” drogą.

PS. Oficjalnych programów do JB iOS 5 raczej nie możemy się spodziewać przed wydaniem finalnej wersji systemu – bo i po co.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK