iMagazine

∞ Automatyczne pobieranie apps przez iTunes, a kupionych na iPadzie/iPhone’ie

09/06/2011, 14:11 · · · 0

Apple wprowadziło bardzo ciekawą funkcję, która umożliwia automatyczne pobieranie aplikacji na wszystkie nasze urządzenia, jednym z których teraz jest Mac. Kupując app na przykład na iPadzie, może się automatycznie pobrać na iPhone’a i Maka. Trzeba oczywiście na każdym urządzeniu zaznaczyć odpowiednie opcje — defaultowo jest to wyłączone.

Problem zaczyna się robić jak mamy więcej niż jedno konto — iTunes wyświetlił mi dzisiaj taki komunikat jak chciałem włączyć funkcjonalność dodatkowo na koncie USA:

Z ostrzeżenia wyniak, że jeśli przełączę auto-pobieranie na drugie konto, to z tego pierwszego przez 90 dni nie będę mógł korzystać z auto-pobierania ani nie będę miał dostępu do starszych aplikacji, które przykładowo skasowałem już z komputera.

Dzisiaj z kolegą przeprowadziliśmy dosyć długą dysputę na temat automatycznego pobierania i doszliśmy do wniosku, że nie wszystkie apps nadają się na mały lub duży ekran. Brakuje jednak możliwości też automatycznego kasowania z wybranych urządzeń — jeśli decydujemy się skasować app z iPhone’a to powinno wyskoczyć okno dialogowe z pytaniem czy chcemy też skasować app na iPadzie i/lub z Maka. Ogólnie zamieszanie z tym wszystkim mogłoby potencjalnie być bardzo duże, dlatego chyba najsensowniej włączyć jedynie auto-pobieranie na Maku, a aplikacjami zarządzać osobno na iPhone’ie i iPadzie.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK