iMagazine

∞ TabLauncher zamiast systemowego Docka

15/06/2011, 12:45 · · · 0

Post image for TabLauncher zamiast systemowego Docka

W Mac App Store pojawił się niesamowicie interesujący program, który ma potencjał na zastąpienie systemowego Docka. O ile nie przepadam za programami zastępczymi ze względu na fakt, że zazwyczaj przestają działać na kilka dni po uaktualnieniu OS do nowszej wersji, to ten ma szansę zburzyć moją koncepcję.

TabLauncher umożliwia definiowanie zakładek, do których możemy wstawiać ikony programów, dokumentów i w zasadzie czegokolwiek co znajdziemy w Finderze. Do tego istnieje ogromna liczba możliwości konfiguracyjnych, włączając zmianę czcionki1, jej koloru, koloru danej zakładki oraz osobno przeźroczystości w stanie otwartym i zamkniętym.

Można również ręcznie ustawiać kolejność zakładek, ich rozmiar, układ ikon oraz przesuwać TabLaunchera po brzegach ekranu2 do woli. Każdy bez problemów powinień znaleźć sobie swoje ulubione ustawienie. Największą zaletą tego wszystkiego jest oczywiście zwolnienie miejsca na ekranie na inne rzeczy i ma to szczególne znacznenie w przypadku takich komputerów jak MacBook Air 11″, gdzie w każdym kierunku brakuje pikseli.

Aplikacja jest dostępna za darmo w Mac App Store:

  1. Ustawiłem Droid Sans — taki jak na blogu.
  2. Poza górnym, gdzie jest pasek.

0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.