iMagazine

∞ Koniec downgradów za pomocą SHSH

27/06/2011, 11:11 · · · 0

Do tej pory mogliśmy wracać do poprzednich wersji systemów na iUrzadzeniach mając zachowane np za pomocą TinyUmbrella pliki SHSH. iTunes nie łączył się wtedy w celu autoryzacji systemu z serwerami Apple tylko z serwerem Saurika na którym było zachowane SHSH, dzięki temu np iPhone akceptował starszy niż powinien system operacyjny.

Niestety jak piszą ludzie iPhone dev team, zmienia się to wraz z systemem iOS 5. Nadal będzie można zachować pliki SHSH, ale staną się one bezużyteczne bowiem funkcja je generująca APTicket zmienia ich wartość przy każdym restore. Dlatego te raz zachowane przy kolejnym restore stają się bezużyteczne. Dotyczyć to będzie zmiany softu z iOS 5 na jakiś nowszy.

Nadal można zmienić soft z iOS 5 na iOS 4 jeśli wcześniej na „czwórce” zachowaliśmy SHSH. Jednak w dalszej perspektywie problematyczne może być zejście w dół z np iOS 5.2 na 5.1.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK