iMagazine

Twórcy SaveUP uhonorowani

08/10/2011, 12:15 · · · 0

Twórcy aplikacji SaveUP, o której pisaliśmy niedawno na stronie iMagazine, dostali się do finału europejskiego konkursu dla startupów – Startup Week 2011.

Gratulujemy, tym bardziej, że konkurencja była spora – 50 wyselekcjonowanych startupów za całej Europy.

Polski startup SaveUp, który umożliwia mobilne zakupy multimediów, znalazł się wśród 10 finalistów odbywającego się w Wiedniu konkursu Startup Week. Jest to wielki sukces zważywszy na fakt, że w imprezie brały udział firmy z całej Europy, a wśród współorganizatorów wydarzenia byli tacy giganci jak Microsoft czy Konica Minolta.

W dniach między 3 a 7 października w Austrii odbywał się konkurs Startup Week 2011. W jego ramach 50 wyselekcjonowanych startupów, które przeszły wstępną kwalifikację, walczyło o uznanie inwestorów. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się również spółka iTraff Technology z aplikacją SaveUp. Umożliwia one natychmiastowe zakupy multimediów dzięki technologii rozpoznawania zdjęć.
­

‐ Niezwykle cieszymy się z tego sukcesu. To dowód na to, że także u nas, w Polsce, mogą powstawać projekty, które będą podbijać Zachód – powiedział CEO firmy, Arkadiusz Skuza. -­‐ Jesteśmy jedynym polskim startupem, który doszedł w konkursie tak daleko. Zaraz po imprezie zainteresowało się nami kilku zagranicznych inwestorów, więc mamy dodatkowe powody do radości – dodaje.

Ostatecznym zwycięzcą konkursu okazał się projekt mySugr, który ma na celu ułatwiane życia diabetykom. Udział w wydarzeniu brały startupy m.in. z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Grecji, Włoch czy Wielkiej Brytanii. Oprócz SaveUp obecne w Wiedniu obecne były także trzy inne polskie spółki, jednak żadna z nich nie zakwalifikowała się do finału.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK