iMagazine

∞ Raven — alternatywna i społecznościowa przeglądarka

10/10/2011, 16:04 · · · 0

Post image for Raven — alternatywna i społecznościowa przeglądarka

Macuserzy wkrótce otrzymają kolejną przeglądarkę do dyspozycji. Raven, obecnie w wersji beta, ma kilka ciekawych rozwiązań, które mogą mu przysporzyć sporej ilości zwolenników. Obecna wersja beta jednak nie powala na kolana …

Jest szybko, ale nie ma jeszcze wsparcia dla 1Password. Jest ładnie, ale może być lepiej. Design boczny ikon trochę zniechęca, chociaż są czytelne. Motywem przewodnim są świetnie przemyślane Web Apps, które generują z lewej strony kolejne ikony. To nic innego jak całkiem sprytna integracja poszczególnych stron serwisów społecznościowych, stron internetowych i całych ekosystemów. Dla przykładu, dodając Daring Fireball otrzymujemy1 ikony, które przenoszą nas na: stronę WWW Grubera, jego podcastu 5by5, Twittera i jeszcze do archiwum wpisów. Potencjalnie więc, tworząc Web App dla iMagazine, mógłbym stworzyć linki do: WWW, podcastu Nadgryzieni, Facebooka, Twittera, kategorii Magazyn na stronie i tak dalej.

Pomysł jest całkiem dobry, jednak na dzień dzisiejszy najbardziej cierpi wykonanie. Ikony są niezdarne, pomimo, że całość przypomina oryginalny design Tweetie. Zupełnie nie podoba mi się rozwiązanie zakładek na dole. Nie można też się pomiędzy nimi przełączać klawiaturą. Nie działa również skrót ⌃⌘F, aby powiększyć aplikację na pełny ekran. Tak wiem — to beta … ale to podstawowa funkcjonalność. Raven pracuje na webkit, więc najważniejszy problem został rozwiązany już na starcie. Pytanie czy poradzą sobie z resztą?

  1. Po rozwinięciu ikony w lewym pasku.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK