iMagazine

∞ iPhone 4 vs 4S — video test

18/10/2011, 16:39 · · · 0

Post image for iPhone 4 vs 4S — video test

Przez ostatnie kilka dni, w wolnej chwili kręciłem różne obrazki z samochodu czy będąc na spacerze, a dzisiaj jeszcze idąc do lekarza zrobiłem króciutkie i bezpośrednie porównanie. Nie bierzcie testu jako „eksperymentu kontrolowany” w „środowisku nadzorowanym” — zdecydowanie starałem się odwzorować tradycyjne wykorzystanie aparatu przez zwykłego śmiertelnika.

Jeśli chodzi o same materiały, w bezpośrednim starciu oba telefony złapały zły balans bieli. Widać jednak, że w 4S stabilizacja czyni cuda. Obiektyw i matryca wyższej rozdzielczości jest również w stanie zarejestrować znacznie więcej detali, a sam obraz video jest jakby płynniejszy, co widać w liściach na wietrze. Nie robiłem żadnej korekty barwnej w finalnym materiale, ale podpowiem że daje to znacznie lepsze rezultaty w obu telefonach.

Nie zapomnijcie przełaczyć suwaczka na 1080p!

0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.