iMagazine

∞ Włącz Motion Blur dla Launchpad i Mission Control [update]

18/10/2011, 13:04 · · · 0

Post image for Włącz Motion Blur dla Launchpad i Mission Control [update]

Apple domyślnie wyłączył efekt motion blur dla Launchpada pod Lionem. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że ma spore wymagania i może powodować jeszcze większe czkawki niż same animacje, w szczególności na starszych komputerach. Motion blur powoduje, że obraz się rozmazuje przy nawigowaniu pomiędzy ekranami oraz podczas otwierania folderów oraz służy tylko i wyłącznie jako upiększacz.

Aby go uruchomić, wystarczy właczyć Launchpad i pacnąć w ⌘M. Nie trzeba nawet nic restartować — wystarczy od razu przesunąć się na kolejny ekran, aby zobaczyć różnicę.

Uaktualnienie

Dokładnie to samo można uruchomić dla Mission Control (⌘M po jego uruchomieniu) – obie funkcje są niezależne od siebie.

Smacznego!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK