iMagazine

∞ Zabezpiecz się przed niegrzeczną Siri

20/10/2011, 00:51 · · · 0

Post image for Zabezpiecz się przed niegrzeczną Siri

Siri jest nie tylko zaczepna, ale również niegrzeczna. Blokada telefonu kodem bezpieczeństwa nie uchroni użytkowników przed możliwą zdradą danych osobom trzecim — pod warunkiem, że dadzą swój telefon innym osobom oczywiście. Chodzi o to, że nawet jeśli telefon jest zablokowany, wystarczy przytrzymać przycisk Home, uruchomić Siri i wyciągnąć z niej potrzebne informacje, wysłać SMSa, wykonać połączenie telefoniczne i tak dalej.

Zabezpieczenie się przed tym jest banalnie proste — wystarczy wejść do Ustawienia -> Ogólne -> Passcode Lock (jak to jest po naszemu?) i wyłączyć suwak Siri zgodnie z obrazkiem. Minusem tego rozwiązania jest oczywiście konieczność wpisania PINu przed uruchomieniem Siri, co może być wielkim minusem w sytuacjach, w których telefon leży na przykład w kieszeni, a my prowadzimy samochód.

– Thank you, Siri.
– I live to serve.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK