iMagazine

∞ Współdzielenie się Reminders — niesamowita implementacja

24/10/2011, 15:38 · · · 0

Post image for Współdzielenie się Reminders — niesamowita implementacja

Shawn Blanc wykombinował niesamowity sposób w jaki można wykorzystać Reminders w rodzinie lub ewentualnie pracy. Wyobraźmy sobie sytuację, że dziewczyna/żona jedzie do sklepu i robi zakupy. Wraca do domu, a my mamy żal, że nie powiedziała nam o tej wycieczce, bo nie musielibyśmy jechać drugi raz, aby kupić paczkę baterii do Trackpada. Shawn zaproponował wykorzystanie współdzielonej listy w Reminders: wystarczy dodać u siebie pozycję przypominającą, że jak będziemy w sklepie (na przykład najczęściej przez „nas” odwiedzanym), to automatycznie wyskoczy stosowne powiadomienie … u dziewczyny/żony, czy też po prostu pierwszej osoby z danej grupy, która tam się pojawi.

Ma to swoje plusy i minusy. Po pierwsze, będzie zżerało baterię — szczególnie jeśli ktoś długo nie odwiedza danego miejsca. Po drugie, przypominacz pojawi się na wszystkich iUrządzeniach jak zostanie wywołany u osoby, która trafiła pod odpowiedni adres — potencjalnie może to zdradzać za dużo informacji na temat miejsca, w którym jesteśmy.

Przepis

Logujemy się na iCloud.com do kalendarza.

W górnym prawym rogu wciskamy przycisk Ustawienia i wybieramy opcję New Reminder List.

Następnie nazywamy listę odpowiednio, na przykład Współdzielona. Teraz pozostaje tylko dodać osoby, z którymi chcemy się dzielić listą i kliknąć w Share. Robimy to klikając w logo Wi-Fi-podobne obok nazwy listy. Druga osoba dostanie powiadomienie o chęci podzielenia się z nią i będzie musiała listę najpierw zatwierdzić.

Teraz wystarczy dodać na jakimkolwiek iUrządzeniu odpowiednią pozycję do tej listy, aby pojawiła się na wszystkich. Jeśli zamierzacie korzystać z przypominaczy na podstawie lokalizacji to warto zadbać o to, żeby każdy iPhone miał w książce adresowej takie same adresy oraz ich nazwy miejsc takich jak „sklep”, „dom, „praca” i tak dalej.

Można naturalnie wykorzystać Siri do dodawania nowych pozycji do innych niż domyślnych list:

  • Ja: Remind me to get batteries when I arrive at Galeria Mokotów.
  • Siri: Here’s your reminder. Shall I create it?
  • Ja: Move it to the Współdzielona list.
  • Siri: Okay. I can add this to your Współdzielona List in Reminders. Shall I go ahead?
  • Ja: Yes.
  • Siri: Okay. I’ll remind you.
Smacznego!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.