iMagazine

∞ Skasuj stare backupy iUrządzeń z iTunes

28/10/2011, 11:21 · · · 0

Post image for Skasuj stare backupy iUrządzeń z iTunes

iTunes zapisuje każdy backup naszego iPhone’a, iPoda czy iPada i po pewnym czasie może się okazać, że macie ponad 60GB danych, które są zupełnie niepotrzebne. Chociażby dlatego, że niektóre iUrządzenia zostały już sprzedane lub backup pochodzi z 2010 roku … i tak dalej i tym podobne. Wczoraj dziwiłem się co mi tak dużo miejsca zajmuje i okazało się, że to właśnie te backupy. Z 66GB wyleciała wspomniana liczba i nagle mój SSD ma 120GB wolnej przestrzeni.

Można je usunąć w bardzo prosty sposób. Wchodzimy do preferencji iTunes, przechodzimy do zakładki Devices / Urządzenia i zaznaczamy jeden lub więcej backupów, których już nie chcemy. Następnie korzystamy z przycisku Delete Backup / Skasuj Backup. Voilá!

Pliki z backupami trzymane są w katalogu:

  • ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/<hash urządzenia>


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK