iMagazine

∞ Porównanie aparatów iPhone 4 i 4S w pochmury dzień

02/11/2011, 15:45 · · · 0

Post image for Porównanie aparatów iPhone 4 i 4S w pochmury dzień

Dzisiaj wywiązała się spora dykusja na twitterze w sprawie zdjęć czytelnika Mariusza, które wrzuciłem rano. Nieostre. Nie! Źle wykonane. W złych warunkach! Wyolbrzymiam, ale dalej podtrzymuję swoje zdanie, że to był dobry przykład jakie zdjęcia można wykonać w określonych warunkach, które mogą się okazać dla aparatu trudne. W każdym razie poświęciłem 60 minut na parę zdjęć i ten wpis, abyście mogli zobaczyć porównanie w kiepskich warunkach oświetleniowych. Jak będzie lepsza pogoda to również postaram się zrobić takowe w optymalnych warunkach.

Zdjęcia są dostępne w pełnej rozdzielczości jeśli klikniecie na nie prawym przyciskiem i zapiszecie je sobie na dysk. Nie manipulowałem nimi w żaden sposób poza wycięciem EXIF ze względu na załączone dane GPS.

Cienie

iPhone 4 na górze, iPhone 4S na dole

Macro

iPhone 4 na górze, iPhone 4S na dole

Detale

iPhone 4 na górze, iPhone 4S na dole

Zieleń

iPhone 4 na górze, iPhone 4S na dole

Wszystkie zdjęcia zostały zrobione ze statywu za pomocą The Glif. Oba aparaty mają problemy z WB, przy czym 4S ma ciut za ciepłe zdjęcia, a 4-ka zdecydowanie zbyt zafarbowane fioletem. W słońcu radzi sobie zdecydowanie lepiej. Zwrócie też uwagę na różnicę w ostrości, w szczególności w liściach na pierwszej parze zdjęć. Ładnie widać też różnicę w rysowaniu GO na tej parze fotek.

Wiał wiatr, więc liść na zdjęciach macro nie jest do końcu ostry. Miałem jeszcze jedną parę zdjęć, ale niestety źle złapałem ostrość na jednym z nich, więc nie umieszczam ich.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK