iMagazine

∞ Zapamiętaj ustawienia filtrów w Lightroom 3

04/11/2011, 09:35 · · · 0

Post image for Zapamiętaj ustawienia filtrów w Lightroom 3

Dosyć długo denerwowało mnie nie pamiętanie wcześniej ustawionych filtrów w Lightroomie na poszczególnych katalogach. Workflow mam taki, że przeglądam zrobione zdjęcia, odrzucam te które się do niczego nie nadają i następnie siadam do obróbki pozostałych. Jednocześnie nie chcę kasować tych odrzuconych … a nóż-widelec kiedyś do nich wrócę. W niewyjaśnionych przyczyn nie miałem czasu/ochoty/motywacji do szukania rozwiązania … do dzisiaj. Ponownie okazało się, że wujek Google pomógł … Ta decyzja Adobe o domyślne wyłączenie tej funkcjonalności wynika z faktu, że po tygodniach/miesiącach ludzie zapominali o tym, że włączony jest filtr na danym katalogu i mieli WTF-moment, w którym myśleli, że stracili zdjęcia.

Przywrócenie zapamiętywania filtrów

Procedura jest banalnie prosta. Wystarczy, zgodnie z obrazkiem powyżej, wejść do menu Plik, wybrać opcję Enable Filters (⌘L) i zaznaczyć dwie opcje poniżej: Lock Filters oraz Remember Each Source’s Filters Seperately.

Voilá!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK