iMagazine

∞ Utrudnij złodziejowi wyłączenie Find my iPhone

14/11/2011, 10:03 · · · 0

Post image for Utrudnij złodziejowi wyłączenie Find my iPhone

Średnio kumaty złodziej wie z czym się je iOS i możliwość jego odnalezienia za pomocą funkcji Find my iPhone, która od jakiegoś czasu jest darmowa dla każdego właściciela iUrządzenia. Największy sens ma oczywiście w iPhone’ie lub iPadzie 3G, gdzie GPS potrafi z dużą precyzją wskazać gdzie znajduje się nasze urządzenie. Bardziej niż średnio kumaty złodziej będzie ponadto potrafił tą funkcję wyłączyć bez większych problemów. To właśnie między innymi dlatego mam telefon zablokowany kodem PIN. Nie dlatego, że obawiam się że moja dziewczyna przeczyta coś czego nie powinna … po prostu chodzi o bezpieczeństwo danych i zapewnienie sobie możliwości skorzystania z Find my iPhone w przypadku jego utraty.

Z dodatkową pomocą przychodzą nam Restrictions, o których pisałem niedawno w kontekście usuwania niepotrzebnych nam wbudowanych aplikacji z głównego ekranu. Otóż można w nich dodatkowo wprowadzić inne ograniczenie, które będzie wymagało od nas zatwierdzenie zmian kolejnym PINem — coś w stylu kłódki + hasła admina pod OS X.

Wystarczy wejść do Ustawień i udać się do zakładki General / Ogólne. Tam przechodzimy do Restrictions, podajemy nowy PIN, włączamy je i scrollujemy w dół do pozycji Location. Teraz wystarczy uruchomić Don’t Allow Changes, aby zablokować możliwość wyłączenia funkcji lokalizacyjnych bez potwierdzenia tego naszym hasłem. Tutaj zaleca się oczywiście skorzystanie z odmiennego PINu niż ten do odblokowania telefonu. Jest to na tyle rzadko wykorzystywana funkcja, że nie powinno to powodować kłopotów … tylko nie zapomnijcie go!

Smacznego!

0

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.