iMagazine

∞ Modyfikacja wyglądu panelu Preferencji pod OS X

21/11/2011, 11:22 · · · 0

Post image for Modyfikacja wyglądu panelu Preferencji pod OS X

Do domyślnego wyglądu panelu Preferencji Systemowych jesteśmy przyzwyczajeni i zapewne w większości akceptujemy go takim jaki jest, czyli tak jak go zaprojektował Apple. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie mamy potrzeby wyświetlania wszystkich dostępnych opcji, to możemy zmodyfikować jego wygląd tak, aby widoczne były tylko te ikony, które nas interesują.

Przepis

Najpierw należy uruchomić Preferencje Systemowe i następnie przejść do menu Widok, w którym wybieramy opcję Customise (może ktoś podpowiedzieć jak to jest po naszemu?). Panel preferencji zmieni się i przy każdej ikonie pojawią się ptaszki, które możemy dowolnie odznaczać, aby usunąć z widoku niepotrzebne elementy.

Zatwierdzenie zmian ukrywa ikony. Jeśli chcemy je z jakiegoś powodu przywrócić, wystarczy ponownie wybrać powyższą opcję i zaznaczyć odpowiedniego ptaszka. Ciekawostką jest również możliwość wyłączenia kategorii w Preferencjach i wyświetlanie całości alfabetycznie — w menu Widok jest do tego stosowna opcja Sortuj alfabetycznie.

Smacznego!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK