iMagazine

3 sposoby na restart Findera

16/01/2012, 11:50 · · · 0

Jeśli czasem „grzebiecie” w preferencjach Findera, to niektóre operacje wymagają jego restartu, by zmiany były widoczne. Jak wiadomo Finder w odróżnieniu do innych aplikacji nie ma ogólnodostępnej opcji do zamknięcia i ponownego uruchomienia. Jest jednak kilka metod, które pozwalają na przeładowanie tej aplikacji.

 1. Za pomocą Terminala
  Pierwszy sposób na zrestartowanie Findera to posłużenie się komendą, którą wpisujemy w Terminalu (znajdującego się w folderze /Applications/Utilities), a którą pewnie dużo z Was zna:
 2. Wymuś zamknięcie programów
  Drugą metodą jest wykorzystanie aplikacji, której głównym zadaniem jest wymuszenie zamknięcia nieprawidłowo działających programów. W przypadku Findera zamiast przycisku Wymuś koniec będzie widniał Uruchom ponownie.
  Aplikację Wymuś koniec… uruchomimy najeżdżając na ikonkę jabłka w pasku menu lub wciskając kombinację klawiszy Cmd+Alt+Esc
 3. Z wykorzystaniem Docka
  Myślę, że jest to chyba najszybsza metoda do zrestartowania Findera. Normalnie klikając prawym przyciskiem myszy (PPM) na ikonę Findera w Docku będziemy mogli co najwyżej wybrać Ukrycie wszystkich jego okien. Wybór ten jednak się zwiększa, gdy przed kliknięciem PPM na ikonie, wciśniemy klawisz Alt. Pokaże się opcja Uruchom ponownie

0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o