iMagazine

∞ Sprzedano wam telefon z tzw. systemem brandowanym

24/01/2012, 13:49 · · · 0

Mirosław Bartołd:

Otóż sprzedano wam telefon z tzw. systemem brandowanym. To znaczy, że wasz operator przerobił system operacyjny po swojemu. Nie macie np. funkcji routera, bo operator też przecież sprzedaje internet mobilny, więc funkcja routera obniżyłaby mu sprzedaż. W waszej przeglądarce jest mnóstwo zakładek, prowadzących do strony operatora, bo to darmowa reklama (…)

Mirosław w, swoją drogą świetnym, artykule zwraca uwagę problemy jakie pojawiają się, gdy operator dobierze się do telefonu — tłumaczy czym różni się telefon „stockowy” od „brandowanego.” Warto przeczytać całość, bo momentami można złapać się za głowę. Właśnie dlatego cenię sobie przede wszystkim iPhone’a — to chyba obecnie jedyna firma na świecie, która dała swój produkt operatorom i powiedziała „Proszę. Oto nasz telefon. Możecie go sprzedawać, ale nie będziecie na nim nic zmieniali. Aha … naklejek też nie wolno Wam nalepiać.” Za tą cechę cenię też Nexusy Google’a. Niestety produkty z Windows Phone 7 bywają brandowane — Nokia Lumia 800, którą obecnie testuję jest pod tym względem wyjątkowo delikatnie zmodyfikowana na szczęście.

Zdjęcie: © Christopher Corgiat – Więcej zdjęć na fotolia.pl

0 Mirosław Bartołd:

Otóż sprzedano wam telefon z tzw. systemem brandowanym. To znaczy, że wasz operator przerobił system operacyjny po swojemu. Nie macie np. funkcji routera, bo operator też przecież sprzedaje internet mobilny, więc funkcja (...)

" target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.