iMagazine

∞ Konwerter projektów z Final Cut Pro 7 do X

01/02/2012, 13:20 · · · 0

Jedną z największych bolączek dla montażystów przesiadających się z FCP 7 na FCP X był brak kompatybilności pomiędzy starszą, a nowszą aplikacją. FCP X niestety nie wspierał starych projektów — Apple twierdziło, że jest tak ze względu na zupełnie nowy interfejs użytkownika. Okazało się jednak, że Greg i Philip poradzili sobie z tym problemem i wydali narzędzie zwane „7 to x”, które można kupić w Mac App Store za jedyne €7.99. Czyli za praktycznie za darmo …

Konwerter postępuje z projektami w następujący sposób:

  • klipy pod FCP 7 zostają klipami pod FCP X
  • Bins stają się Keyword Collections
  • Sequences są zamieniane na Compound Clips, które mogą być:
    • otworzone bezpośrednio na timeline
    • dodano do nowego projektu jako Compound Clip
    • rozwarstwione na części elementarne, aby stworzyć nowy projekt

Apple wiedziało o przedsięwzięciu tych dwóch panów i dało im swoje błogosławieństwo oraz dostęp do wersji 10.0.3, która ukazała się wczoraj. Developerzy również podeszli do tematu odpowiednio, tworząc „najbardziej skomplikowaną aplikacją jaką w życiu napisali,” która jest jednocześnie prosta w obsłudze — wystarczy upuścić projekt z FCP 7 na ikonie. Niestety nie udało im się prawidłowo przetłumaczyć wszystkiego z jednego formatu do drugiego, ale całość jest szczegółowo opisana tutaj, wraz z rozwiązaniami dla typowych problemów.

Linki


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK