iMagazine

∞ Ciekawe programy z AppStore – Część 133

02/02/2012, 22:08 · · · 0

Czasem nie lubię tego uwiązania do czwartkowych Ciekawych Programów z AppStore. Może by zerwać z tym cyklem? Czytacie go czasem jeszcze? OK nieważne zaczynamy.

Na dobry początek program iRandomizer Numbers, który losuje pseudolosową liczbę z zadanego zakresu. Brzydko wygląda i kosztuje 3,99 Euro. Ciekawy prawda? Spieszcie się go kupić bo za chwilę pewnie zostanie usunięty z AppStore :). Jeśli się dziwicie cenie i temu, że się znalazł w CPzA to wyjaśniam. Program ma pewną ukrytą funkcję pozwala obejść działanie HotSpot w iPhone i udostępnić internet dla komputera np z Mac OS bez aktywnej tej funkcji. U niektórych operatorów nie da się tego uruchomić. Wszystko co należy zrobić to uruchomić program iRandomizer Application w polu minimum wpisać 1984, a w polu maximum 31337. Teraz wystarczy stworzyć na komputerze sieć ad-hoc i połączyć się z nią z iPhone’a. Na komputerze trzeba jeszcze ustawić proxy HTTP na port 1984 i Proxy SOCKS 31337. Fajne co :)

Wydawca gazeta.pl rozpoczyna działalność magazynu Next.gazeta.pl. Jak możemy przeczytać nazywają się „magazynem przyszłości”. W magazynie poruszane są w ciekawy sposób bardzo ciekawe treści podejmujące szeroko rozumianą tematykę nowych technologii i nauki oraz ich wpływu na społeczeństwo, kulturę, itp. W AppStore właśnie znalazła się aplikacja do czytania magazynu Next. Nie wiadomo w jakim cyklu będzie wydawany ten magazyn, pierwszy numer dostępny na iPadzie jest bardzo ciekawy i bezpłatny. Sama aplikacja wygląda ładnie, a numer jest czysto złożony i zawiera sporo treści wzbogaconej o dodatki. Tym co niestety denerwuje jest konieczność ciągłego obracania ekranu. Sporo artykułów w układzie poziomym ma zdjęcia, a w pionowym tekst, albo odwrotnie. To wkurzające. Dziwię się też dlaczego nowa aplikacja do czytania magazynu nie została napisana od razu tak aby znalazła się w „Kiosku”. Choć z drugiej strony patrząc jakie mamy przejścia z iMagazine, dziwię się trochę mniej.

Reckless Racing 2 to sequel AppStorowego hitu, który w wersji drugiej jest genialny. Reckless Racing 2 to widziane lekko z góry i pod kątem wyścigi samochodów z bardzo fajnie rozwiązanym sterowaniem i ciekawą fizyką ruchu samochodu. Wyścigi to lekka wariacja na temat naszego Rally Crossu. Gra jest genialnie zrobiona, trasy są zróżnicowane i fantastyczne, tryb kariery ciekawy, a samochody fajnie narysowane. Najlepsza jest jednak sama rozgrywka bo jest strasznie wciągająca i emocjonująca. Najfajniejsze są zaś poślizgi jakimi można pokonywać zakręty. Gra działa zarówno na iPadzie jak i na iPhone. Mi zdecydowanie lepiej gra się na iPadzie, na iPhone sterowanie przyciskami na ekranie powoduje, że zasłaniamy sobie palcami duże fragmenty ekranu. Cena 3,99 Euro.

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala