iMagazine

Apple trzecim największym producentem telefonów na świecie

02/02/2012, 16:12 · · · 0

Ciekawą informację przynosi dziś firma badawcza IDC – Apple awansował na trzecie miejsce w rankingu producentów telefonów. Zaznaczam TELEFONÓW ogólnie, a nie tylko smartfonów. Wyprzedził właśnie LG.

W ujęciu rocznym Apple ma 6% rynku i wzrost na poziomie 96,2%.

W ujęciu kwartalnym wzrost jest dużo wyższy, bo 128,4%. W IV kwartale Apple miało 8,7% globalnego rynku telefonów.

Do liderów, Nokii i Samsunga, jeszcze Applowi brakuje, ale właśnie dwie pierwsze pozycje są bardzo ciekawe. Samsung praktycznie zrównuje się z Nokią i biorąc pod uwagę jego roczny wzrost i spadek Nokii, możemy być praktycznie pewni, że przyszłoroczne badanie będzie pokazywało nam nowy układ sił.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK