iMagazine

∞ Apple zdejmuje modele 3G iPhone’ów i iPadów z Apple Store w Niemczech

03/02/2012, 15:02 · · · 0

Według niemieckiego Finanz Nachrichten (tłumaczenie Google), ze względu na sądowe potyczki dot. patentu, którego właścicielem jest Motorola, Apple usunęło ze swojego Online Store wszystkie modele iPhone’ów i iPadów wyposażone w moduł 3G. Wszystkie? Niezupełnie … iPhone 4S można nadal kupić. Pozostałe modele mają podpisy „niedostępne”, chociaż rzecznik Apple informuje, że można je nadal kupić odwiedzając fizyczne sklepy. Firma z Cupertino również komunikuje, że Motorola nie chce licencjonować patentu, o który jest spór, na „akceptowalnych” warunkach. Powodem, dla którego iPhone 4S nie jest objęty blokadą wynika z faktu, że używa nowszego układu Qualcomma zamiast Infineonów — jeśli Qualcomm ma ma podpisaną umowę z licencyjną z Motorolą, to najnowszy iPhone powinien również być nią objęty. Motorola obecnie próbuje również wstrzymać sprzedaż iUrządzeń z modułem 3G w USA.

0 niemieckiego Finanz Nachrichten (tłumaczenie Google), ze względu na sądowe potyczki dot. patentu, którego właścicielem jest Motorola, Apple usunęło ze swojego Online Store wszystkie modele iPhone'ów i iPadów wyposażone w moduł 3G. Wszystkie? Niezupełnie ... iPhone 4S można nadal kupić. Pozostałe modele mają podpisy "niedostępne", chociaż rzecznik Apple informuje, że można je nadal kupić odwiedzając fizyczne (...)

" target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.