iMagazine

∞ Zabezpiecz swoje kontakty w iOS przed dostępem przez inne aplikacje

08/02/2012, 18:30 · · · 0

Dzisiaj pisałem o sporej zadymie jaką wywołał Path z uploadowaniem kontaktów na własne serwery — Dave Morin zdążył nas poinformować, że odpowiednie zmiany zostały już wprowadzone w obu wersjach aplikacji (Android i iOS) i ta ostatnie już tylko czeka na akceptację. Jeśli jednak nadal chcesz chronić swoje kontakty, na przykład przed innymi aplikacjami, które przeleciały poniżej poziomu radaru Apple, to możecie to zrobić … pod warunkiem, że macie jailbreak. Ironic, no?

W Cydii, w repozytorium1 Ryana Petricha, znajdziecie programik zwany ContactPrivacy, który chodzi w tle i monitoruje próby dostępu do kontaktów. W takiej sytuacji blokuje daną aplikację i czeka na potwierdzenie lub odrzucenie żądania poprzez okno dialogowe. Ryan ostrzega również, że niektóre aplikacje mogą się wysypać, jeśli nieoczekiwanie nie dostaną dostępu do kontaktów.

Źródło: The Next Web

  1. Repozytorium znajduje się pod adresem: rpetri.ch/repo.
0 pisałem o sporej zadymie jaką wywołał Path z uploadowaniem kontaktów na własne serwery -- Dave Morin zdążył nas poinformować, że odpowiednie zmiany zostały już wprowadzone w obu wersjach aplikacji (Android i iOS) i ta ostatnie już tylko czeka na akceptację. Jeśli jednak nadal chcesz chronić swoje kontakty, na przykład przed innymi aplikacjami, które przeleciały poniżej poziomu radaru Apple, to możecie to zrobić ... pod warunkiem, że macie jailbreak (...)

" target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.