iMagazine

Dodatkowa opcja wycinania i wklejania pomijająca zawartość systemowego schowka

10/02/2012, 16:00 · · · 0

I kolejny mały tip tym razem pozwalający na użycie innej metody na wycięcie i wklejenie tekstów i obrazków w obrębie jednej aplikacji, która pominie zawartość schowka systemowego (w którym przechowywany jest element z ostatniego kopiowania/wycięcia metodą tradycyjną).

Metoda ta ma pewne ograniczenia, jak wspomniałem we wstępie i nie koniecznie musi działać dla wszystkich aplikacji (np. w Adobe InDesign nie działa). Ale jej ogromną zaletą jest właśnie możliwość przeniesienia elementu bez zastąpienia innego elementu przebywającego akurat w schowku. No dobrze, czas już pokazać, jak to działa:

  • za pomocą ⌃K wycinamy element,
  • za pomocą ⌃Y go wklejamy.

Jeśli natomiast potrzebujecie większej swobody w zarządzaniu schowkiem, to polecam darmowe narzędzie ClipMenu. Jeśli natomiast posiadacie Alfreda i macie dokupiony do niego PowerPack, to tam również jest możliwość zarządzania elementami tekstowymi.

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK