iMagazine

∞ Ergonomia aplikacji Apple to mit

13/02/2012, 14:57 · · · 0

Tomasz Boguszewicz:

Zadania zaplanowanego na konkretną datę próżno szukać tego dnia w kalendarzu, bo siedzi ono w innej aplikacji. Widok kalendarz plus zadania dostępny jest tylko na ekranie komputera.

Ale wszystko widać w centrum powiadomień w dniu, którego dotyczą dane powiadomienia oraz eventy z kalendarza, więc twierdzenie, że są widoczne „tylko na ekranie komputera” jest błędne … i mówię to delikatnie. Reszta artykuły skupia się na subiektywnych odczuciach poszczególnych aplikacji. Argumentacja niektórych pozycji jest zupełnie nieodpowiednia względem tytułu artykułu, gdyż dotyczy ich wyglądu, a nie ergonomii … Prawda jest taka, że niektóre aplikacje mają przewidziany przez developera sposób wykorzystania i nie każdemu taki model postępowania może pasować. Odmienny workflow, a ergonomia to jednak osobne pojęcia … i nie mówię tutaj konkretnie o Apple’owych apps. Mniejsza jednak o to, bo Tomasz na koniec pisze:

Na te projektowe niekonsekwencje można oczywiście przymknąć oko. Dla milionów kupujących iPhony i iPady nie mają one znaczenia. Jednak złe decyzje designerskie Apple powodują, nie tylko estetyczne zgrzyty, ale także zmniejszenie się potencjału iPhone i iPada jako urządzeń do pracy.

Dalszą argumentację przeczytajcie sobie sami. W każdym razie, autor ma na myśli albo jakiś specyficzny, tylko sobie zrozumiały tryb pracy, albo po prostu chce powielenia modelu z PC-ta. Osobiście nigdy jeszcze nie miałem żadnych problemów w podobnych sytuacjach. Nie tędy droga i na szczęście Apple nigdy na nią nie wkroczy w tej formie …

Tomasz Boguszewicz:

Zadania zaplanowanego na konkretną datę próżno szukać tego dnia w kalendarzu, bo siedzi ono w innej aplikacji. Widok kalendarz plus zadania dostępny jest tylko na ekranie komputera.

Ale wszystko widać w centrum powiadomień w dniu, którego dotyczą dane powiadomienia oraz eventy z kalendarza, więc twierdzenie, że są widoczne "tylko na ekranie komputera" jest błędne ... i mówię to delikatnie. Reszta artykuły skupia się na subiektywnych odczuciach poszczególnych aplikacji. Argumentacja niektórych pozycji jest zupełnie nieodpowiednia względem tytułu artykułu, gdyż dotyczy ich wyglądu, a nie ergonomii ... Prawda jest taka, że niektóre aplikacje mają przewidziany przez developera sposób wykorzystania i nie każdemu taki model postępowania może pasować. Odmienny workflow, a ergonomia to jednak osobne pojęcia ... i nie mówię tutaj konkretnie o Apple'owych apps. Mniejsza jednak o to, bo Tomasz na koniec pisze (...)

" target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK