iMagazine

∞ Evernote — dwa różne workflow

15/02/2012, 14:17 · · · 0

Miłosz Bolechowski:

Evernote, przede wszystkim, pełni u mnie funkcję magazynu inspiracji. Gdy widzę na ulicy dobry plakat, natrafiam na dobrą stronę internetową lub ciekawą realizację na czyimś blogu, robię temu zdjęcie (w przypadku plakatu) lub klikam przycisk w przeglądarce, który dodaje mi to do Evernote. Później, gdy otrzymuję zlecenie, zanim zabiorę się za realizację, przeglądam właśnie te perełki, by przypomnieć sobie, co wcześniej zrobiło na mnie wrażenie. Wszystko jest oczywiście pokatalogowane (o tym kilka akapitów niżej) i łatwe do znalezienia.

Miłosz dosyć szczegółowo opisuje swój workflow w Evernote — bardzo ciekawej pozycji, którą każdy powinien przynajmniej przetestować. Warto przeczytać chociażby po to, aby zasięgnąć pomysłu jaki samemu stosować workflow.

Osobiście stosuję zupełnie odmienne podejście. Po wielu eksperymentach, to właśnie w Evernote trzymamy aktualną listę tematów do kolejnych odcinków Nadgryzionych. Tematy są oczywiście współdzielone — niestety Wunderlist, Wunderkit, Facebook Groups oraz kilka innych rozwiązań nie zdało egzaminu. Dodatkowo mam kilka zeszytów podzielonych tematycznie — służbowy, iMagowy, blogowy i tak dalej. Sprawdza się jako GTD dla mnie nawet lepiej niż Wunderlist — szkoda tylko, że do tego ostatniego ciągnie mnie design samego app na iOS …


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK